اخبار

فرد بدحجاب نباید مورد خشم قرار گیرد

نماینده ولی فقیه

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: شاید فردی بد حجاب باشد اما دوست ندارد اشاعه فحشا داشته باشد بنابراین نباید مورد خشم و غضب قرار گیرد؛ در برخی موارد امر به معروف خودش منکر است چون کرامت فرد را ضایع می‌کند.

به گزارش پرمگ و به نقل از ایلنا، حجت الاسلام عبدالکریم عابدینی صبح دیروز پنجشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۱ در اجلاسیه شوراهای فرهنگ عمومی استان که در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، گفت: باوجود اینکه در طول زمان رفتارها بیشتر مطابق با عقلانیت و منطق پیش می‌رود اما متاسفانه هنوز نگاه‌های حزبی، باندی و قومی مزاحمت ایجاد می‌کنند و برای فعالیت‌های دینی مانند ترمز و گاهی هم مانند خنجری عمل می‌کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان قزوین افزود: خیلی اوقات بازیگوشی می‌کنیم و هوای یکدیگر را داریم درحالی که همه آمده‌ایم تا هوای دین را داشته باشیم.

وی ادامه افزود: در رابطه با شعائر دینی در منابع دینی از افرادی که دوست دارند فحشا در میان مومنان رواج پیدا کند صحبت شده و همین عبارت دوست داشتن تکلیف امر به معروف و نهی از منکر را نشان می‌هد؛ شاید فردی بد حجاب باشد اما دوست ندارد اشاعه فحشا داشته باشد این نباید مورد خشم و غضب قرار گیرد چرا که نمی‌خواهد بدی را اشاعه دهد، اگر نمی‌داند باید به او یاد دهیم، اگر غافل است باید تذکر دهیم، تعلیم و تذکر، ارشاد، موعظه و نصیحت با امر به معروف و نهی از منکر تفاوت دارد و قبل از آن قرار دارد.

وی گفت: در رابطه با عفاف و حجاب زیست عفیفانه مهم است و اختصاص به بانوان و پوشش ندارد بلکه در جهات گوناگون هم مدنظر است اما عدالت هم کمتر از عفت نیست و باید مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: جوانی که به خاطر عدالت خواهی می‌خواهند او را نابود کنند اما اگر فردی هم خطا کرده باید به خاطر همان خطا مجازات شود نه اینکه به خاطر عمل به دین و عدالت خواهی بازخواست شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا