اخبار

برگزاری همایش ملی «ارائه الگوهای همتا و محتوای پشتیبان دروس معارف اسلامی»

برگزاری همایش ملی «ارائه الگوهای همتا و محتوای پشتیبان دروس معارف اسلامی»

معاونت آموزشی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها با هدف افزایش کیفیت آموزشی درس معارف اسلامی همایش ملی «ارائه الگوهای همتا و محتوای پشتیبان دروس معارف اسلامی» را در سال ۱۴۰۱ برگزار می کند.

به گزارش پرمگ و به نقل نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، همایش ملی «ارائه الگوهای همتا و محتوای پشتیبان دروس معارف اسلامی» توسط معاونت آموزشی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها برگزارمی شود.

حجت الاسلام دکتر علیرضا حیدرزاده مدیر امور دروس معارف نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها درباره کم و کیف این همایش گفت: با عنایت به منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) مبنی بر بالا بردن کیفیت آموزشی درس معارف اسلامی و باهدف شناسایی ظرفیت‌ها و توانمندسازی دانشی مدرسان دروس معارف، جهت مواجهه تأثیر گزار با سوالات و شبهات دانشجویان معاونت آموزشی نهاد با همکاری دفتر استانی نهاد استان فارس و پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی در نظر دارد همایش ملی «ارائه الگوهای همتا و محتوای پشتیبان دروس معارف اسلامی» را در سال ۱۴۰۱ برگزار کند.

از مهمترین اهداف این همایش می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

حمایت از اساتید معارف اسلامی در عرصه تولید و نشر محتوا

معرفی، الگوسازی و حمایت از اساتید خلاق در زمینه تولید محتوا

بسترسازی جهت توانمندی استادان به پاسخ‌های علمی و متقن در حوزه دروس معارف اسلامی

ارائه مطالب و مواد لازم جهت افزایش سطح تحلیلی استادان

در راستای ارتقای سطح کیفی دروس معارف اسلامی تمامی نخبگان حوزوی و دانشگاهی و اعضای هیئت‌علمی و مدرسان دروس معارف اسلامی سراسر کشور می‌توانند در حوزه‌ی دروس معارف اسلامی در محورهای همایش و به‌صورت فردی و یا گروهی همایش شرکت نمایند.

اخبار فراخوان و نحوه شرکت در همایش مذکور از طریق منابع رسمی و دفاتر نهاد در دانشگاه‌ها متعاقباً اعلام می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا