اخبار

احداث بزرگترین کنسولگری آمریکا در اربیل عراق

احداث بزرگترین کنسولگری آمریکا در اربیل عراق

سرکنسول آمریکا در اقلیم کردستان عراق گفت: ساختمان جدید کنسولگری در اربیل بزرگترین کنسولگری آمریکا در جهان است که در تلاش است حقوق بشر و دموکراسی را در اقلیم کردستان عراق گسترش دهد.

به گزارش پرمگ، به نقل از سایت صدی البلد، سرکنسول آمریکا در اقلیم کردستان عراق اظهار کرد: آمریکا تلاش می‌کند حقوق بشر و دموکراسی را در اقلیم کردستان عراق گسترش داده و مناسباتش با اقلیم کردستان در حوزه کار و تجارت و همچنین تلاش برای تقویت اتاق بازرگانی آمریکا را به منظور ایجاد فرصت‌های شغلی توسعه دهد.

ایرون هیکس تصریح کرد: هدف من از حضور در اینجا توسعه روابط دوجانبه و تاریخی اقلیم کردستان عراق و آمریکا است و کنسولگری ما در اقلیم کردستان تبدیل به یکی از بزرگترین کنسولگری‌های آمریکا در جهان خواهد شد و ما در حدود ۸۰۰ میلیون دلار در آن سرمایه‌گذاری کردیم.

وی همچنین بیان کرد: ما با اقلیم کردستان روابط قدرتمندی برقرار می‌کنیم که قوی خواهد ماند. ما ارزش‌های مشترکی در زندگی، آزادی و رفاه داریم و همچنین قربانیان مشترکی برای خاتمه دیکتاتوری و نیز توقف رویکردهای افراطی داعش داریم که همه اینها را نه با پول بلکه با خون به دست آوردیم و ارتباط ساکنان اقلیم کردستان به ویژه با آمریکا استوار خواهد ماند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا