اخبار

رهبر انقلاب: بعثت پیامبر اعظم بزرگترین هدیه‌ خداوند به بشریت است

رهبر انقلاب: بعثت پیامبر اعظم بزرگترین هدیه‌ خداوند به بشریت است

رهبر انقلاب: بعثت نبیّ اعظم (صلی اللّه علیه و آله وسلّم) بزرگترین هدیه‌ای است که خداوند متعال به مجموع بشریت عنایت کرده است.

رهبر معظم انقلاب صبح امروز، همزمان با عید مبعث پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد صلّی‌الله‌علیه‌ و آله‌وسلّم، با حضور در مسابقات بین‌المللی قرآن بیانات ارزشمندی ایراد فرمودند.

برگزیده و بخش‌هایی از بیانات رهبر انقلاب در این مراسم به شرح زیر است:

بعثت نبیّ اعظم (صلی اللّه علیه و آله وسلّم) بزرگترین هدیه‌ای است که خداوند متعال به مجموع بشریت عنایت کرده. هدایای الهی که «وَإِن تَعُدُّوا نِعْمَةَ اللَّهِ لَا تُحْصُوهَا»، اما هیچ نعمتی، هیچ هدیه‌ای به عظمت و وزانت بعثت نبیّ اکرم نیست. علت هم این است که بعثت حامل گنجینه‌هایی است برای بشر. این گنجینه‌ها تمام نشدنی است. این گنجینه‌ها میتواند سعادت بشر را در زندگی خودش، در همین زندگی دنیا تا قبل از آخرت تأمین کند.

هزاران گنجینه‌ی ممتاز در قرآن و تعلیم اسلام هست، این‌ها را بعثت برای ما آورده است. بعضی از ما مسلمان‌ها این گنجینه‌ها را اصلاً نمیشناسیم، بعضی از ما آن را انکار میکنیم، کفران میکنیم به این هدیه‌های عظیم الهی. بعضی از ما به آن گنجینه‌ها افتخار میکنیم، منتها عمل نمیکنیم. نتیجه این است که دنیای اسلام دچار تفرقه، دچار عقب‌ماندگی، دچار ضعف علمی و عملی میشود، نتیجه‌اش این است.

در یک دوره‌ای مسلمان‌ها با عمل کردن نصفه نیمه، نه عمل کردن کامل، به این گنجینه‌های عظیم، توانستند بزرگترین تمدن‌های زمان خودشان را ایجاد کنند.ما ضعف‌های دنیای اسلام را می توانیم با رجوع به این گنجینه‌های هدیه شده‌ی از سوی بعثت به خودمان برطرف کنیم.

امروز کشور‌های پیشرفته‌ی دنیا حالا قدرت‌های دنیا برای خودشان حق قائلند که در کشور‌های اسلامی دخالت کنند. می‌آیند دخالت میکنند آمریکا یک جور، آن یکی یک جور، فرانسه یک جور، در کشور‌های اسلامی دخالت میکنند برای خودشان حق قائلند. در اداره‌ی کشور‌های خودشان درمانده‌اند مشکلات خودشان را در کشور‌های خودشان نتوانستند حل کنند میخواهند بیایند کشور‌های اسلامی را تصرف کنند و به ادعای خودشان مشکلات این‌ها را حل کنند.

ما ملاحظه‌ی هیچ کس را نمی کنیم حقیقت را با صدای بلند بیان میکنیم از ملت فلسطین حمایت میکنیم دفاع میکنیم میگوییم هم که دفاع میکنیم، به هر طریقی بتوانیم دفاع میکنیم از ملت فلسطین. همین موجب شده دشمنان متمرکز بشوند و ایران هراسی راه بیاندازند.

راه‌حل همه‌ی مشکلات برگشت به اسلام است؛ اتحاد ملت‌های اسلامی، همدلی ملت‌های اسلامی، همکاری دولت‌های اسلامی به معنای واقعی کلمه نه به شکل صوری است.

مسلمانان به معنای واقعی کلمه همکاری کنند، همدلی کنند. همه‌ی اجزاء امت اسلامی احتیاج دارند به اینکه با هم همکاری کنند. مشکلات پیش می‌آید. الان شما ملاحظه کنید این زلزله‌ی ویرانگری که در سوریه و در ترکیه پیش آمده، خب این یک حادثه‌ی سختی است. این مربوط به همه‌ی مسلمین است. یعنی واقعاً همه باید احساس درد کنند، احساس رنج کنند از یک چنین چیزهایی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا