اخبار

۳۰ هزار پلیس آماده تأمین امنیت زائران اربعین هستند

 ۳۰ هزار پلیس آماده تأمین امنیت زائران اربعین هستند

معاون عملیات فراجا از تامین امنیت زائران اربعین با حضور ۳۰ هزار پلیس خبر داد.

سردار حسین ساجدی‌نیا، مستقر در قرارگاه اربعین انتظامی استان کرمانشاه در مرز خسروی اظهار کرد: قرارگاه اربعین انتظامی کشور از سال گذشته راه اندازی و هماهنگی‌های لازم در سطوح مختلف صورت گرفت تا امسال بتوانیم مراسم باشکوه اربعین را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنیم.

وی تصریح کرد: در همین راستا ۱۵ کمیته تشکیل شد و اعضای آنها با جدیت وظایف محوله را انجام دادند و خوشبختانه اکنون در آستانه فرا رسیدن ایام اربعین و حضور زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) مشکلی برای اعزام و خدمات رسانی به آنها وجود ندارد. به همین منظور حدود ۳۰ هزار نفر از همکارانمان در سراسر کشور آماده تأمین امنیت و ارائه خدمات لازم هستند.

وی همچنین گفت: تاکنون حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در سراسر کشور برای شرکت در مراسم اربعین ثبت نام کرده اند. پلیس امنیت عمومی فعالیت ویژه مجموعه گذرنامه خود را برای تسهیل در کار زوار آغاز کرده و خدمات لازم در سریع‌ترین زمان ممکن به این افراد ارائه خواهد شد.

سردار ساجدی نیا خاطرنشان کرد: مرزهای شلمچه و چذابه در خوزستان، مهران در ایلام و خسروی در کرمانشاه محل تردد زائران اربعین خواهد بود و مرز سومار نیز برای تردد موکب داران در نظر گرفته شده است.

معاون عملیات فراجا از اقدامات انجام شده و تمهیدات فراهم شده در استان کرمانشاه برای سهولت تردد اربعین ۱۴۰۱ ابراز رضایت کرد و بیان کرد: در بازدیدی که از مسیر تردد زائران صورت گرفته روشنایی معابر به خوبی تأمین و علائم هشدار دهنده و مسیرها کاملاً مشخص شده بود.

وی تصریح کرد: خوشبختانه امروز اهتمام بسیار خوبی در استان کرمانشاه برای ارائه بهترین خدمات به زائران اربعین وجود دارد و قطعاً زواری که مرز خسروی را انتخاب کنند با آسودگی خاطر می‌توانند به این سفر معنوی مشرف شوند.

ساجدی نیا در خاتمه بیانات خود گفت: لازم است به صورت ویژه از سردار جاویدان فرمانده انتظامی استان به خاطر مدیریت خوب در بحث آماده کردن فضا برای ایام اربعین حسینی (ع) و دیگر اقدامات انجام گرفته قدردانی کنم.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه نیز از آماده باش سه هزار و ۵۰۰ مامور انتظامی برای برقراری امنیت زائران اربعین در استان خبر داد و گفت: همکاران ما مشتاقانه و به صورت ۲۴ ساعته نسبت به تأمین امنیت زائران اقدام و به این خدمتگذاری هم افتخار می‌کنند. کرمانشاه هم میزبان زائرانی است که مرز خسروی را انتخاب می‌کنند و هم پذیرای زائرانی است که با گذر از کرمانشاه از طریق مرز مهران عازم کربلای معلی خواهند شد که در هر دو صورت برای تأمین امنیت این عزیزان آمادگی کامل داریم.

سردار جاویدان افزود: پلیس‌های تخصصی مانند آگاهی، مبارزه با مواد مخدر، امنیت اقتصادی، امنیت عمومی، راه و راهور هر کدام متناسب با شرح وظایف خود در مرز مستقر خواهند بود و به ارائه خدمت خواهند پرداخت.

رئیس پلیس استان کرمانشاه در پایان با اشاره به کارگیری بیش از سه هزار و ۵۰۰ نیرو برای تأمین امنیت و خدمات رسانی به زائران اربعین، گفت: همکاران ما هم در مرز خسروی که محل تردد زائران و هم در مرز سومار که محل تردد موکب داران است حاضر خواهند بود تا به تأمین نظم و امنیت پرداخته و هم خدمات لازم را به عاشقان حضرت سیدالشهدا (ع) ارائه کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا