اخبار

تجمعات و اعتراضات دانشگاه‌های کشور در چهلمین روز درگذشت مهسا امینی

 تجمعات و اعتراضات دانشگاه‌های کشور در چهلمین روز درگذشت مهسا امینی

امروز چهارشنبه ۴ آبان تعداد قابل توجهی از دانشجویان معترض چندین دانشگاه با دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های خود رودررو و و درگیر شده و اقدام تجمع و اعتراض نمودند.

به گزارش پرمگ، به نقل از ایسنا امروز چهارشنبه مصادف با چهلمین روز درگذشت مهسا امینی اتفاقات و رویدادهای اعتراضی روی داد.

امروز در دانشگاه شهید بهشتی تهران بین دانشجویان و نیروهای حراست و بسیج دانشگاه درگیری روی داد و طرفین شعارهایی بر علیه هم سردادند. تعدادی از دانشجویان با برخی شعارهای ساختار شکنانه اقدام به برپایی تجمع کردند. در مقابل نیز دانشجویان بسیجی دانشگاه شهید بهشتی اقدام به برگزاری تجمع کردند و در محکومیت اتفاقات اخیر شعارهایی سر دادند.

همچنین تعداد قابل توجهی از دانشجویان دانشکدهای فنی و تربیت‌بدنی دانشگاه تهران با برگزاری راهپیمایی، اعتراض و نارحتی خود را نسبت به دستگیری تعدادی از دانشجویان اعلام کردند و در پی آن دختران دانشجوی بسیجی این دانشگاه نیز در دانشکده‌های مختلف دانشگاه تهران تجمع‌های را نیز برگزار کردند و شعاره‌هایی را از جمله ” با شعار آزادی، فحش ناموسی دادی” را سر دادند.

ظهر امروز تعدادی از دختران دانشجوی دانشگاه الزهرا نیز با اجتماع در محوطه دانشگاه شعار “دانشجوی زندانی آزاد باید گردد” سردادند و با نیروهای حراست درگیر شدند.

در راستای این اعتراضات گسترده دانشجویی، دانشجویان دانشکده ادبیات علامه طباطبائی نیز امروز دست به تجمع زده و تعدادی از آنها شعار” آزادی، آزادی، آزادی” سردادند.

در دانشگاه علم و صنعت هم دانشجویان بسیجی با تعدادی از دانشجویان معترض رودررو شده و شعار ” ماهمه با هم هستیم، عاشق کشور هستیم” و “استقلال، آزادی، میهن، وطن، آبادی”  را سر دادند.

دانشجویان دانشگاه هنر و دانشگاه علم و فرهنگ نیز اقدام به راهپیمایی کرده و با شعارهایی اعتراض‌آمیز سردادند.

دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس نیز با شعار ” زن، زندگی، آزادی” اعتراض خود را به درگذشت “مهسا امینی” اعلام داشتند.

دانشجویان حاضر در دانشگاه‌های آزاد تهران مرکز واقع در سوهانک و مجتمع ولی‌عصر و پونک و همچنین واحد علوم و تحقیقات نیز در محوطه دانشگاه‌های خود تجمعات اعتراضی را برپا کردند.

دانشجویان دانشگاه‌ بوعلی همدان، دانشگاه خیام مشهد، دانشگاه نوشیروانی بابل، دانشگاه خوارزمی، دانشگاه اراک، دانشگاه شهید چمران اهواز، دانشگاه یزد، دانشگاه تبریز، دانشگاه گیلان، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه منابع طبیعی گرگان، دانشگاه شیراز و دانشگاه سمنان نیز تجمعات اعتراضی مشابه با دانشگاه های دیگر داشتند و اعتراض خود را به نمایش گذاشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا