اخبار

دولت ضامن بانوان سرپرست خانواده برای دریافت تسهیلات می‌شود

دولت ضامن بانوان سرپرست خانواده برای دریافت تسهیلات می‌شود

معاون رئیس جمهور گفت: در طرح صندوق ضمانت، دولت ضامن بانوان سرپرست خانواده می‌شود.

به گزارش پرمگ، انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: در یک سال و چند ماه گذشته در بخش‌های مختلفی برای بانوان برنامه داشتیم. البته توجه داشته باشید که معاونت زنان یک نهاد ستادی است و یک نهاد اجرایی نیست و وارد عملیات نمی‌شود، اما باید در چند بخش کار کند. یکی سیاست گذاری برای زنان، دیگری هماهنگی و برنامه‌ریزی و دیگری نظارت و ارزیابی است.

وی اظهارداشت: توانستیم در مدت این یک سال و چند ماه ۲ جلسه ستاد ملی با شش مصوبه داشته باشیم و این حرکت بسیار خوبی درمسیر بانوان است، در حالی که در چهار سال اول دولت گذشته اصلاً ستاد ملی زن و خانواده تشکیل نشده بود، بنابراین فعال کردن ستاد ملی که یک میان بر قانونی است در بحث سیاست‌گذاری و قانون‌گذاری بسیار مهم است.

خزعلی تصریح کرد: مشارکت در تدوین بازنگری سند تحول را داشتیم طرح جامع توانمندسازی زنان در بخش کارآفرینی داشتیم، به خصوص برای زنان سرپرست خانوار که در حال حاضر در ۲۱ استان به مرحله عملیاتی رسیدند و ۱۰ استان دیگر مراحل اولیه را طی می‌کند و با نظارت معاونت به کارآفرین تسهیلاتی داده شود و پشتیبانی‌هایی انجام می‌شود که بتواند زنان سرپرست خانوار را تحت پوشش قرار بدهند و از مواد اولیه تا بازار را تأمین می‌کنند.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده، همچنین گفت: در طرح صندوق ضمانت، دولت ضامن بانوان سرپرست خانواده می‌شود. در سفرهای استانی سعی می‌کنیم اعتباری برای ایجاد بازارچه بانوان در نظر بگیریم تا اینها از نظر بازار فروش هم حمایتی داشته باشند و دغدغه بازاریابی کاهش یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا