اخبار

جزئیات درمان رایگان سه دهک اول تشریح شد

جزئیات درمان رایگان سه دهک اول تشریح شدمعاون پیشگیری و خدمات پایه سازمان بیمه سلامت ایران جزئیات درمان رایگان سه دهک اول جامعه را تشریح کرد.

به گزارش پرمگ، فرشید عابدی گفت: تاکنون فقط بیمه سه دهک اول جامعه رایگان بود که بر اساس مصوبه دولت، از این به بعد؛ درمان این افراد هم رایگان خواهد شد.

وی افزود: فرقی نمی‌کند این سه دهک در کدام صندوق‌های بیمه‌ای باشند و تمامی افراد مشمول سه دهک اول، از خدمات درمانی رایگان در بخش دولتی برخوردار می‌شوند.

عابدی اظهار کرد: چنانچه این افراد برای دریافت خدمات درمانی به بخش خصوصی یا مراکز فاقد نظام ارجاع بروند، بر مبنای فرانشیز دولتی هزینه پرداخت خواهند کرد.

معاون پیشگیری و خدمات پایه سازمان بیمه سلامت ایران همچنین تصریح کرد: از هموطنان درخواست می‌کنیم برای دریافت خدمات از طریق مراکز جامع سلامت و پزشک خانواده اقدام کنند.

وی ادامه داد: خدمات درمانی رایگان فعلاً برای سه دهک اول در ۵۹ شهر کشور اجرایی شده است. اگر هموطنان سه دهک اول از طریق نظام ارجاع به بیمارستان وارد شوند، تمامی خدمات درمانی برای آنها رایگان خواهد بود.

عابدی خاطرنشان کرد: البته باید به این نکته توجه داشته باشیم که ساکنان روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت، داخل نظام ارجاع قرار گرفته اند و می‌توانند از خدمات رایگان برخوردار شوند.

وی در پایان گفت: استفاده از خدمات درمانی رایگان برای سه دهک اول جامعه بدون هرگونه ثبت نام و…، انجام می‌شود. دهک بندی طبق فهرست وزارت رفاه انجام شده و بر همین اساس نیز، خدمات ارائه می‌شود.

عابدی در پاسخ به این سوال که آیا خدمات دندانپزشکی هم شامل خدمات رایگان می‌شود، گفت: خیر. فعلاً آنچه در بیمارستان‌های دولتی ارائه می‌شود، همان است و ابلاغیه‌ای در این رابطه نداریم.

وی افزود: البته مراکز جامع سلامت روستایی، برخی از خدمات دندانپزشکی را رایگان انجام می‌دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا