سبک زندگی

رمز و راز جعبه سیاه زندگیتان را حتی به والدین و خواهر و برادر خود نگویید

زندگی خصوصی، حرف های خصوصی
زندگی خصوصی، حرف های خصوصی

اهمیت اتحاد و رازداری زن و شوهر

پرمگ؛ سرویس سبک زندگی – یک روانشناس و مدرس دانشگاه در باب اهمیت اتحاد و رازداری زن و شوهر و اتفاقات تلخ و شیرینی که در طول زندگی برایشان پیش می آید گفت: هیچ زن و شوهری حق ندارد حتی یک جمله بدون رضایت و موافقت همسرش در باره مسایل پیش آمده در زندگی مشترک با خانواده و یا دوستان خود صحبت کند، چراکه راز جعبه زندگی زناشویی را نباید نزد دیگران فاش کرد.

طبق اظهارات دکتر مژگان احمد پور: صحبت و درد دل کردن درباره مسائل پیش آمده در زندگی مشترک با دیگران (حتی با والدین، خواهر و برادر) نه تنها هیچ مشکلی را حل نمی‌کند بلکه ۱۰۰ درصد وضعیت را بدتر می کند.

این روانشناس و روان‌درمانگر می گوید: ممکن است در مواقعی خانواده ها و دوستان پس از شنیدن مسائل با سیاست ورزی، سوگیرانه و جانبدارانه ما را راهنمایی کنند. در ایران عادت دارند تمام مسائل زندگی مشترک را با خانواده ها در میان بگذارند و این در حالی است که نباید بیش از اندازه خانواده ها را در مسائل عاطفی درگیر کرد. ممکن است پیش‌داوری های خانواده ها و این به اصطلاح «عمه درمانی ها» رابطه زوجین را به چالش بکشد.

زندگی مثل یک جاده دوطرفه است

به عقیده احمدپور: زندگی مثل یک جاده دوطرفه است که باید باید نیازهای زن و شوهر، هردو در نظر گرفته شده و رازهای زندگی مشترک فاش نشود. درد دل کردن (با دیگران) راه چاره نیست. اقوام، دوستان و آشنایان مهارت حل مسئله و علم و آگاهی لازم برای حل مشکلات ما را ندارند. نباید فراموش کرد که باید در هر زمینه‌ای به کارشناس مراجعه کنیم و با گرفتن مشاوره تخصصی از روانشناسان و مشاوران راه حل درست را پیدا کنیم.

وی همچنین به کسانی که عادت دارند مسائل و مشکلات زندگی خود را با والدین، خواهر، برادر و دوستان خود درمیان بگذارند گفت: با این کار سوژه حرف های شب نشینی فامیل می‌شوید، حتی یک درصد از مشکلات پیش آمده در زندگی مشترک برایتان حل نمی‌شود و فقط انگشت نمای اقوام می‌شوید. در این شرایط همسر از شما دلخور شده و اینگونه تمام پل‌ها برای ترمیم زندگی مشترک را نیز خراب می‌کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا