اخبار

پس از جنگ هسته‌ای آمریکا و روسیه ۷۵ درصد ساکنین زمین نابود می‌شوند

 پس از جنگ هسته‌ای آمریکا و روسیه ۷۵ درصد ساکنین زمین نابود می‌شوند

براساس برآورد پژوهش‌گران مربوطه، در صورت وقوع جنگ هسته‌ای بین ایالات متحده و روسیه، بالغ بر ۷۵ درصد از ساکنین کره زمین در مدت دو سال پس از وقوع این جنگ از گرسنگی نابود می‌شوند.

به گزارش پرمگ، فعالان و کارشناسان صلح جهانی در مورد وقوع احتمالی جنگ هسته‌ای بین ایالات متحده آمریکا و روسیه هشدار داده‌اند.

براساس پژوهش و هشدار این کارشناسان صلح جهانی، وقوع جنگ هسته ای بین این دو کشور سیستم‌های غذایی جهان را نابود کرده و باعث خواهد شد بیش از ۵ میلیارد نفر در سراسر کره زمین از گرسنگی بمیرند.

بر اساس اظهارات اخیر جو بایدن(رئیس‌جمهور ایالات متحده)، در ۶۰ سال اخیر جهان نزدیک‌ترین فاصله را به فاجعه هسته ای داشته است و ما نگران وقوع چنین جنگی هستیم. ما از زمان کندی و بحران موشکی کوبا با چشم انداز «آرماگدون» (نبرد آخرالزمان) مواجه نبودیم.

لیلی شیا»(استادیار پژوهشی گروه علوم زیست محیطی دانشگاه راتگرز آمریکا) و «آلن روبوک»(استاد برجسته علوم آب و هوا در گروه علوم محیطی دانشگاه راتگرز آمریکا) در یک مطالعه و پژوهش جهانی درمورد تأثیرات وقوع احتمالی یک جنگ هسته‌ای دیگر در جهان را انجام داده‌اند.

نویسندگان این پژوهش جهانی از این مطالعه نتیجه گرفته‌اند که آثار هر نوع جنگ اتمی در سطح جهان بسیار وحشتناک‌تر و فاجعه‌بارتر از حد تصور است.

برخی از نتایج منتشر شده این پژوهش جهانی به شرح زیر است:

۱) پس از وقوع احتمالی انفجار اتمی در جهان(جنگ هسته‌ای) انرژی فوق‌العاده زیادی در مناطق اطراف کانون انفجار آزاد شده و همه چیز(حتی پالایشگاه‌های نفت) در این مناطق در شعله‌های سوزان این انفجار هسته‌ای خواهد سوخت و دود سیاه و سمی حاصل از این انفجار به سرعت و به صورت پایدار و میتمر وارد اتمسفر شده ولایه های بالای کره زمین(مانند استراتوسفر) را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

۲) درصورت وقوع احتمالی جنگ هسته‌ای بین ایالات متحده و روسیه، تولید کالری (انرژی گرمایی) میانگین جهانی سه تا چهار سال پس از وقوع چنین جنگ وحشتناکی، در حدود ۹۰ درصد کاهش خواهد یافت.

۳) در صورت وقوع جنگ هسته‌ای بین ایالات متحده و روسیه، بالغ بر ۷۵ درصد از سراسر کره زمین در مدت دو سال پس از وقوع این جنگ، از گرسنگی خواهند مرد.

۴) لایه اوزون(لایه حفاظتی زمین) بر اثر انفجار اتمی احتمالی دیگر، آسیب بسیار جدی و زیادی خواهد دید.
انفجارهای اتمی حاصل از جنگ هسته‌ای احتمالی ایالات متحده آمریکا و روسیه باعث گرم شدن بیش از حد استراتوسفر و از بین بردن لایه اوزون می‌شود. از بین رفتن لایه اوزون موجب جذب تشعشعات خطرناک فرابنفش می‌شود که تهدید کننده اصلی زندگی انسان، حیوان و زیست محیط زمین است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا