اخبار

برگزاری نشست وقوع جنگ هسته ای؛ از فرضیه تا واقعیت

 برگزاری نشست وقوع جنگ هسته ای؛ از فرضیه تا واقعیت

روز چهارشنبه ۴ آبان ماه ساعت ۱۴ نشستی با عنوان «وقوع جنگ هسته ای؛ از فرضیه تا واقعیت» برگزار می‌شود.

به گزارش پرمگ، گروه بین الملل خبرگزاری مهر در مطلبی تحت عنوان «۱۰۰ ثانیه به نیمه شب؛ آیا جهان در آستانه جنگ هسته‌ای قرار دارد؟» به بررسی این مسئله پرداخته است که آیا احتمال وقوع جنگ هسته ای یک فرضیه است یا یک واقعیت؟

بدیهی است با ادامه‌دار شدن جنگ اوکراین بررسی‌ها و پیش بینی‌های مختلفی از این وضعیت از سوی صاحبنظران مرتبط ارائه شده است.

چند رسانه‌ انگلیسی از یک ماه گذشته تا کنون به طور گسترده با انعکاس و عنایت به رویکرد مقامات روسیه اظهار کرده‌اند که احتمال وقوع جنگ هسته‌ای و بکارگیری سلاح هسته‌ای توسط مسکو در اوکراین بسیار محتمل است. مقامات غربی نیز بارها به این مسئله پرداخته‌اند.

عقربه ساعت رستاخیز در سال ۱۹۴۷ هفت دقیقه تا نیمه شب(نابودی نسل بشر) را نمایش می‌داد و در حال حاضر این ساعت ۱۰۰ ثانیه به نیمه شب را نشان می‌دهد.

گروه بین الملل خبرگزاری مهر با همکاری اندیشکده جریان روز چهارشنبه ۴ آبان ماه ساعت ۱۴ در راستای بررسی این موضوع، نشستی تحت عنوان «وقوع جنگ هسته‌ای؛ از فرضیه تا واقعیت» برگزار می‌کند.

در این نشست که به طور زنده از خبرگزاری مهر پخش خواهد شد، دکتر «ابوالفضل بازرگان»، پژوهشگر امنیت بین الملل و «محمد بیات»، کارشناس مسائل بین الملل به تجزیه و تحلیل و بررسی این موضوع و احتمالات مطرح در این مورد خواهند پرداخت.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا