اخبار

در یک حمله مسلحانه به زائران شاهچراغ حداقل ۱۳ نفر شهید شدند

در یک حمله مسلحانه به زائران شاهچراغ حداقل ۱۳ نفر شهید شدند

در پی حمله مسلحانه عصر امروز در حرم شاه‌چراغ(ع) به زائران ۱۳ نفر شهید و ۲۳ نفر هم زخمی شدند.

به گزارش پرمگ، عصر چهارشنبه فردی مسلح در حرم شاه‌چراغ به زائران این حرم مطهر حمله کرد که در پی این حمله تا کنون ۱۳ الی ۱۵ نفر از زائران به شهادت رسیده‌ و ۲۱ الی ۴۰ نفر نیز زخمی شده‌اند. در میان شهدا یک زن و دو کودک دیده می‌شود.

این فرد که پس از ورود به حرم شاه‌چراغ (ع) اقدام به شلیک به زائران و خادمان کرده بود دستگیر شده است.

فرمانده انتظامی استان فارس ضمن تایید این خبر گفت: ضمن تسلیت به مردم، به وقت اذان مغرب عامل حادثه از درب ورودی باب الرضا وارد می‌شود و همان جلوی در به سمت خادمان و زائران شلیک کرده و وارد صحن می‌شود. نیروی انتظامی سپس به محل می‌رسد و فرد را دستگیر می‌کند که هم اکنون در حال مداوا و بازجویی است. آنچه بر اساس تصاویر داریم که مهاجم یک نفر بوده که دستگیر شده است.

سردار رهام بخش حبیبی افزود: آماری از تعداد دقیق شهدا و زخمی‌ها در دست نیست و اورژانس وارد عمل شده و مجروحان را از صحن بیرون برده است.

وی ادامه داد: در زمان اذان مغرب یک نفر از درب ورودی باب الرضا (ع) وارد حرم شاهچراغ (ع) شد و از جلوی در به سمت خادمان تیر اندازی کرد. نهایتاً در همان ورودی این تروریست زخمی و دستگیر می‌شود.

حبیبی گفت: سه نفر با ورود به حرم شاهچراغ (ع) و شبستان امام خمینی (ره) اقدام به شلیک به زائران و خادمان کردند. در این حمله تاکنون ۱۵ نفر شهید شدند و ۴۰ نفر نیز زخمی شده اند. یک کودک و یک زن نیز در میان شهدا دیده می‌شود.

فعلاً یک نفر دستگیر شده که تحت مداوا و بازجویی است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری فارس نیز گفت: تعداد دقیق شهدا و هویت مهاجمان مشخص نیست.

اسماعیل محبی پور تصریح کرد: مقارن مغرب امروز تعدادی تروریست مسلح وارد حرم مطهر احمد بن موسی شده و به سوی زائران شلیک کردند. هنوز آمار دقیقی از هویت مهاجمان تروریست و شهدای این حادثه منتشر نشده است.

اسماعیل محبی پور افزود: مقارن مغرب امروز چهارشنبه تعدادی تروریست مسلح وارد حرم مطهر احمد بن موسی شده و به سوی زائران شلیک کردند.

گفتنی است: پس از حادثه حمله مسلحانه و تروریستی که امروز در شیراز(حرم شاهچراغ) صورت گرفت، حرم شاه عبدالعظیم حسنی و امامزاده صالح (ع) در تهران نیز به منظور برقراری امنیت زائران موقتاً تعطیل شد.

بر اساس اعلام منابع امنیتی، دو نفر از تروریست ها که تکفیری بودند، دستگیرشده و یک نفر از آنها متواری شده ماموران امنیتی در حال تلاش برای دستگیری وی هستند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا