اخبار

جان کربی: روسیه ممکن است جنگنده در اختیار ایران قرار دهد

 جان کربی: روسیه ممکن است جنگنده در اختیار ایران قرار دهد

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید در نشست خبری روز جمعه مدعی شد: مسکو ممکن است جنگنده در اختیار ایران قرار دهد.

به گزارش پرمگ، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید در نشست خبری امروز جمعه اظهار کرد: روسیه ممکن است جنگنده در اختیار ایران قرار دهد.

جان کربی گفت: ایران گلوله‌های تانک و توپخانه به روسیه انتقال داده و حمایتش از روسیه در جنگ را گسترش داده است. روسیه در عوض به ایران وعده همکاری‌های بی‌سابقه دفاعی از جمله در زمینه موشک، الکترونیک و پدافند هوایی را داده است.

وی تصریح کرد: «ما بر این اعتقادیم که ممکن است روسیه جنگنده در اختیار ایران قرار دهد. علاوه بر این ایران در پی خریداری تجهیزات نظامی بیشتری از روسیه از جمله بالگردهای تهاجمی، رادار و یاک-۱۳۰ است.»

مقام‌های شاخص پنتاگون نیز بر این باورند که اضافه شدن فناوری‌های روسیه به مجموعه بزرگ پهپادهای شاهد ایران موجب افزایش خطرات این پهپادها برای نظامیان آمریکایی در منطقه خواهد شد.

همچنین یک ژنرال آمریکایی در این مورد ابراز نگرانی کرده و گفته مسئله‌ای که نگران‌کننده‌تر است احتمال هماهنگی‌های سطح بالا میان روسیه و ایران در زمینه راهبردهای منطقه‌ای به ویژه در سوریه است.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه پیش از این گفته بود: ایران و روسیه همانند ایران و سایر کشورهای دیگر دارای همکاری‌های متنوع از جمله همکاری در حوزه دفاعی هستند، اما ما مخالف جنگ در اوکراین و در هر کجای عالم بوده و هستیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا