اخبار

۹۰ درصد دستگیرشدگان اغتشاشات و اعتراضات مردمی مردان هستند

۹۰ درصد دستگیرشدگان اغتشاشات و اعتراضات مردمی مردان هستند

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: در اغتشاشات اخیر ۸۸ درصد دستگیرشدگان مردان و ۱۲ درصد زنان بوده‌اند که البته اکنون آمار حتی بیشتر شده و ۹۰ درصد مردان و ۱۰ درصد دستگیرشدگان زنان بوده‌اند.

به گزارش پرمگ، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اظهار کرد: جهت تحول در جامعه و ارتقا در سطح علم، فرهنگ، سیاست و موضوعات دیگر، زنان باید پیشگام در جامعه باشند. ما در این زمینه اقداماتی را مدنظر قرار داده‌ایم و دربرنامه ششم هم این موضوعات مورد توجه بوده است.

وی تصریح کرد: بحث توانمندسازی زنان در چهار بحث دیده شده که شامل مددرسانی و مشاوره برای زنان سرپرست خانوار است که روز به روز تعداد آنها رو به افزایش بوده چرا که در ابتدای برنامه ششم توسعه تعداد این زنان ۳ میلیون نفر و اکنون به حدود ۶ میلیون نفر رسیده است.

خزعلی افزود: مسئله دوم حمایت حقوقی و اجتماعی، مسئله سوم آموزش و مهارت آموزی و مسئله چهارم اشتغال زنان است. برای ۱۸ استان اعتباری اختصاص داده شده و گرفته‌ایم که تسهیلاتی به زنان کارآفرین ارائه شود. این برنامه در قالب طرح کسب و کارهای پایدارمحور برای زنان اجرا شده است.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری یادآور شد: نخبگان، هنرمندان و دانش بنیان‌ها در پرورش و شکوفایی استعدادها بسیار مؤثر هستند و ما با بهره مندی از این افراد می‌توانیم الگویی برای زنان دیگر کشورهای جهان باشیم.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: زنان ایرانی حتی جلوتر از بسیاری از زنان اروپایی بوده و ما برنامه‌هایی داشته و داریم که توانمندی زنان را در حوره های مختلف مانند مشاغل خانگی، کارافرینی مباحث علمی و … نشان دهیم و تجارت آنها را منتقل کنیم.

خزعلی همچنین گفت: در اغتشاشات اخیر ۸۸ درصد دستگیرشدگان مردان و ۱۲ درصد زنان بوده‌اند که البته اکنون آمار حتی بیشتر شده و ۹۰ درصد مردان و ۱۰ درصد دستگیرشدگان زنان بوده‌اند حال این سوال مطرح است که چطور علیرغم اینکه مردان در صف اول درگیری‌ها بوده‌اند، زنان در صدر کشته‌ها مطرح می‌شوند.

وی افزود: در سناریوهای دشمنان از زنان استفاده شده و در مباحث براندازی و اغتشاشات از آنها به عنوان وسیله برای رسیدن به هدف استفاده می‌شود. این مظلومیت زنان است.

معاون زنان و امور خانواده رئیس جمهور بیان کرد: حدود یک سال گذشته میزان قهرمانی و مدال آفرینی زنان در کشور در حوزه‌های ورزشی ۱۰۰ درصد افزایش یافته است. ان شاءالله حرکت‌های خوبی از سوی یونسکو در ایران داشته باشیم و به صورت عینی و عملی فعالیت زنان در حوزه‌های مختلف و توانمندی‌های آنها به جهانیان نشان داده شود و به نظرم در شورای عالی یونسکو جای زنان خالی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا