اخبار

دهک‌بندی‌های ما با عدالت انجام نشده است

دهک‌بندی‌های ما با عدالت انجام نشده است

نایب رئیس اول مجلس گفت: چون هوشمندسازی را نداریم، به تبع آن نتوانستیم بانک اطلاعاتی جامعی از خانوارها داشته باشیم و دهک‌بندی درستی انجام دهیم.

به گزارش پرمگ، عبدالرضا مصری، در برنامه «بدون توقف» شبکه سه سیم گفت: یک تحریمی که در کشور ما نظیر ندارد، این است که خیلی از متغیرها قابل شناسایی نیست و دشمن مرتب در صدد تغییر برنامه‌های خودش است، اما ما هم خیلی قدرت داشتیم، یک تیم ۴۰۰ نفره دور میز ایران در خزانه‌داری آمریکا نشستند و برعلیه ما کار می‌کنند، ما ۹۰ درصد برنامه‌های آنها را خنثی کردیم اما یک مقدار طول کشیده است. گاهی هم که آنها شدت تحریم‌ها را اضافه می‌کنند ما هم ناچاریم برنامه‌های مان را عوض کنیم.

وی در ادامه اظهار کرد: چون راهی که برای خنثی کردن پیدا کردیم شناسایی می‌کنند که البته گاهی عوامل داخلی هم به آنها کمک می‌کنند، آنها هم پس از شناسایی بلافاصله می‌روند با آن کشور یا شرکت می‌بندند یا آنها را تطمیع و تهدید می‌کنند که به ما جنس نفروشند، بعد ما هم دوباره باید مرکز جدید را تعطیل کنیم و برویم سراغ یک برنامه جدید.

این نماینده مجلس همچنین تصریح کرد: تا اینجا ما خیلی موفق بودیم، چون آنها حتی به ۱۰ درصد اهداف خودشان هم نرسیدند، البته نه اینکه ما خیلی خوشحال باشیم، چون واقعاً خیلی از طبقات اجتماعی ما هم تحت فشار بودند، یک جنگی در اوکراین اتفاق افتاد، یک مقداری غلات و انرژی تولید می‌کردند، تورم این کشورها را به دلیل این دو قلم ببینید، به دلیل تأثیرگذاری بر انرژی عدد تورم کشورهای اروپایی در حال دو رقمی شدن است، آنها همه با هم هستند آمریکا هم با آنهاست با این وجود به این معضلات، گرفتار شدند حال حساب کنید همه اینها علیه ما شدند اما ما تا اینجا با این قوت و اقتدار ایستادیم.

مصری گفت: سرمایه این کشور مردم هستند. والا همین اتفاقات در زمان قاجار هم افتاده یک درصد از این مسائل هم نبوده و ما در مقاطعی دو سوم کشورمان را بدون جنگ از دست دادیم، جنگ تحمیلی گذشته، تحریم‌ها گذشته اما مردم اجازه ندادند یک متر از کشور کم شود.

وی در این برنامه تلویزیونی درمورد نوع دهک‌بندی‌ها برای واریز یارانه خاطرنشان کرد :۱۰ سال است که ما گفتیم دولت موظف است، یارانه سه دهک بالایی را حذف کند و به سه دهک پایین جامعه پرداخت کند، دوباره در قانون آوردیم که آزمون وسیع انجام شود، یعنی هر که دارایی دارد یارانه نگیرد، دولت می‌گوید که آن سازوکارهایی که همه منابع درآمدی فرد را داشته باشیم یک بانک اطلاعاتی جامع نیاز دارد که ما نداریم.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: یکی از ارکانی که این مجلس برای خودش تعریف کرده هوشمندسازی است، یک مزیت مهم هوشمندسازی این است که شما همه اطلاعات خانوارها را داشته باشید که دیگر به افراد وابسته نباشید، مجموع اطلاعات درآمدی مردم به صورت محرمانه در جایی باشد، تا در چنین مواردی بتوان از آن استفاده کرد و اگر قرار است ترمیمی صورت بگیرد، بر اساس اطلاعات دقیق باشد.

مصری با اشاره به اینکه متأسفانه دهک‌بندی‌های ما با عدالت انجام نشده، افزود: چون آن هوشمندسازی را نداریم به تبع آن نتوانستیم دهک‌بندی درستی هم انجام دهیم، لذا اینکه مرتب در این مجلس بحث هوشمندسازی مطرح می‌شود به همین دلیل است، هوشمندسازی، شفاف‌سازی، مردمی سازی و بعد ماحصل آنها کارآمدسازی از اهداف اصلی مجلس یازدهم است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا