اخبار

تأسیس دفتری برای ردیابی یوفوها در آمریکا

ایالات متحده آمریکا دفتری با عنوان «AARO» برای رصد و ردیابی یوفوها و اشیاء ناشناس در وزارت دفاع تأسیس کرد.

به گزارش پرمگ و به نقل از اسپیس، وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا چهارشنبه(۲۹تیرماه ۱۴۰۱) بیانیه‌ای در این مورد صادر کرد و نوشت: این دفتر به طور ویژه برای تشخیص و رهگیری اشیاء حوالی تأسیسات نظامی، مناطق عملیاتی، آموزشی و هوایی و مناطق دیگر می‌پردازد تا هماهنگی وزارت دفاع و دولت فدرال خطرات مربوط به ایمنی عملیات و امنیت ملی از بین برود.

این دفتر تازه تأسیس با عنوان «دفتر حل مشکلات کل دامنه»(AARO) در معاونت اطلاعات و امنیت وزیر دفاع تأسیس شده و توسط شان کرک پاتریک(Sean Kirkpatrik) مدیریت خواهد شد. وی پیش از این به عنوان دانشمند ارشد در مرکز اطلاعات موشکی و فضایی آژانس اطلاعات دفاعی مشغول فعالیت بود.

کاتلین هیکس معاون وزیر دفاع نیز در بیانیه‌ای اظهار کرد: در حال حاضر این دفتر نقطه مرکزی وزارت دفاع برای تمام فعالیت‌های رویدادهای هوایی ناشناس می‌باشد.

اشیاء مورد شناسایی این دفتر شامل «اشیاء غیرطبیعی، اشیاء مجهول، اشیاء هوابرد، اشیاء غوطه‌ور و اشیاء ترنسمدیوم(Transmedium) خواهد بود. اشیاء ترنسمدیوم به فضاپیماهایی گفته می‌شود که قابلیت حرکت در جاهای مختلف را دارند و می‌توانند از زیر آب به هوا یا اینکه از هوا به فضا بروند.

این دفتر دارای ۶ محور اصلی نظارت، گردآوری گزارشات، ارتقاء سیستم و طراحی، عملیات و تحلیل اطلاعات، کاهش ریسک خطر و دفاع، حاکمیت و علم و فناوری است.

گفتنی است: طی ماه‌های اخیر جلسات متعدد محرمانه و غیرمحرمانه ای که در کنگره ایالات متحده آمریکا برگزار شده این نگرانی را ایجاد کرده است که با توجه به مشاهدات مکرر اشیاء ناشناس توسط عوامل نیروی هوایی آمریکا و دیگر نیروهای مسلح، ممکن است حریم هوایی آمریکا آنقدرها هم امن نباشد. بنابراین آمریکا نظارت فوق‌العاده‌ای در این زمینه اعمال کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا