اخبار

روزهای خوشی در انتظار کشور است

روزهای خوشی در انتظار کشور است

معاون رئیس جمهور: کشور با تمام قوا در حال حرکت رو به جلو است و روزهای خوشی در انتظار کشور است.

به گزارش پرمگ، علی سلاجقه عصر جمعه در حاشیه سفر به استان هرمزگان در گفتگو خبرنگاران، در تبیین مختصر خدمات دولت سیزدهم در یک ساله اخیر اظهار کرد:دولت سیزدهم ماهی ۱۵ هزار میلیارد تومان سررسید اوراق سال‌های گذشته و ۴۸۰ هزار میلیارد تومان بدهی‌های متفاوت ناشی از کسری بودجه را پرداخت می‌کند و بعد از انقلاب، سراغ دارید که دولتی بدون استقراض از بانک مرکزی حقوق پرداخت شود ولی در این مدت ریالی از بانک مرکزی استقراض نشده است و کشور با تمام قوا در حال حرکت رو به جلو است و روزهای خوشی در انتظار کشور است.

وی تصریح کرد: این دولت به یُمن پشتیبانی مردم و بدون شعارهای مردم فریب، تاکنون ۳۱ سفر استانی انجام داده و اتمام پروژه‌ها را در اولویت کاری خود قرار داده است.

وی افزود: حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی انقلاب بزرگی در اقتصاد کشورمان است. سران برخی از کشورها به ایران می‌آیند و می‌گویند که ما ارز چند نرخی در کشورمان داریم ولی جرات دست زدن به آن نداریم و آیت الله رییسی بود که این کار بزرگ را کرد.

سلاجقه بیان کرد: رئیس‌جمهور معمولا مبنای حکومتش را ۴ ساله تعریف کرده‌اند و می‌شد این حذف ارز را در پایان سال چهارم انجام دهد اما این کار مهم را در ابتدای دولت خویش انجام داد و با حمایت مردم و تحمل مردم و مرارت‌های ناشی از آن و بصیرت عمومی این اتفاق افتاد و خناسان را ناکام گذاشت. در مردادماه، تورم وضعیت بهتری نسبت به سال قبل پیدا کرده و بانک جهانی هم اعلام کرده که رشد اقتصادی ایران رو به جلوست.

سلاجقه همچنین گفت: در بحث فروش نفت، نسبت به قبل از تحریمها وضعیت خوبی داریم و ارز آن نیز به داخل منتقل می‌شود و این سوأل مطرح است که چرا سفره مردم باز نمی‌شود؟ ای کاش در تحویل دولت‌ها، یک فضایی در کشور بود که دولت‌ها وضعیت شفافی که تحویل می‌گیرند را به مردم توضیح دهند و آن وقت مردم قضاوت می‌کردند که چه کسی خادم و چه کسی خائن است؟

وی در ادامه گفت: دولت سیزدهم ماهی ۱۵ هزار میلیارد تومان سررسید اوراق سال‌های گذشته و ۴۸۰ هزار میلیارد تومان بدهی‌های متفاوت ناشی از کسری بودجه را پرداخت می‌کند و بعد از انقلاب، سراغ دارید که دولتی بدون استقراض از بانک مرکزی حقوق پرداخت شود ولی در این مدت ریالی از بانک مرکزی استقراض نشده است و کشور با تمام قوا در حال حرکت رو به جلو است و روزهای خوشی در انتظار کشور است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا