دین و مذهب

موسوی: مباهله هم‌شأن غدیر است و باید جشن گرفته شود

حجت الاسلام موسوی

رئیس دادگستری استان مرکزی گفت: مباهله دارای جایگاه ویژه و هم شأن غدیر است و این روز باید جشن گرفته شود تا از مظلومیت خارج شود و برای تشریح جایگاه و اهمیت مباهله باید گفتمان فرهنگی تشکیل شود.

به گزارش پرمگ، حجت الاسلام عبدالمهدی موسوی ظهر روز یکشنبه ۲ مرداد ۱۴۰۱ در مراسم معارفه رئیس دادگستری و دادستان ساوه اظهار کرد: عدل جز آرمان‌های ستودنی همه فرهنگ‌ها و ادیان مختلف است و یک سپهر تاریخی است اما هیچکدام از ادیان نتوانستند این ظرفیت را کامل اجرا کنند، فلسفه و نزول کتاب آسمانی اجرای عدالت است.

وی اظهار کرد: اجرای عدل و عدالت وظیفه همگانی است و استان مرکزی برخوردار از قضات پاک دست و واجد شرایط و ولایتمدار است که در سال جاری قریب به ۹۰ درصد قضات استان مرکزی به دلیل شایستگی از آنها تقدیر شده و این مهم در تاریخ استان مرکزی بی سابقه بود.

حجت‌الاسلام موسوی افزود: پاک دستی و مبارزه با فساد ابتدا از درون خود مجموعه دستگاه قضائی شروع شده و هیچ گونه چشم‌پوشی و ملاحظه‌ای در برخورد با فساد در داخل و بیرون مجموعه قضائی وجود ندارد زیرا جایگاه قضات جایگاه فرهیختگی است.

وی همچنین بیان کرد: در سال گذشته شهرستان ساوه در بحث حمایت از صنایع و معادن در شعبه صلح و سازش قریب به ۶۸ درصد مصالحه صورت گرفته و بیش از ۹۵ درصد ابلاغ‌های دادرسی به صورت الکترونیک بوده و در برخی شعب ۱۰۰ درصد دادرسی‌ها با زندانیان به صورت الکترونیک انجام می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا