اخبار

حمل و نقل زائرین در اربعین باید ساماندهی شود

حمل و نقل زائرین در اربعین باید ساماندهی شود

دستیار ویژه رئیس جمهور در امر مردمی سازی دولت گفت: یکی از موضوعات مهم امسال که باید ساماندهی شود، بحث حمل و نقل زائرین است.

به گزارش پرمگ، سید احمد عبودتیان در پنجمین نشست تخصصی دبیران ستادهای مردمی اربعین در ساختمان ۳۱۳ مسجد مقدس جمکران گفت: باید به موضوع اربعین یک رویکرد زیرساختی داشته باشیم تا بتوانیم جایگاه خودمان را پیدا کنیم. یکی از آفت‌هایی که به موضوع اربعین رسیده نگاه مقطعی به آن است که باید هرچه سریع‌تر اصلاح شود.

دستیار رئیس جمهور در امر مردمی‌سازی دولت تصریح کرد: یکی از موضوعات مهم امسال که باید ساماندهی شود، بحث حمل و نقل زائرین است. اگر مردم در این موضوع پای کار نیایند هیچ‌گاه مشکل حمل و نقل برطرف نخواهد شد.

عبودتیان افزود: گرمای بیش از حد هوا، شرایط امسال را بسیار سخت‌تر کرده است که امیدواریم منجر به فاجعه نشود. دولت سیزدهم به دنبال خدمت‌رسانی است و ما وظیفه داریم مشکلات را به بهترین شکل برای آن‌ها معرفی و تبیین کنیم.

دستیار ویژه رئیس جمهور در امر مردمی‌سازی دولت با تأکید براینکه باید فعالین مردمی اربعین با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها معرفی شوند، خاطرنشان کرد: اگر این معرفی انجام شود، طبیعتاً دولت نیز به حرف این فعالان گوش خواهد داد.

دبیر جامعه فعالان مردمی اربعین: نیازمند مجمع اربعین هستیم

دبیر جامعه فعالان مردمی اربعین، در بخشی از این مراسم اظهار کرد: حرکت عظیم اربعین حسینی منجر شد که به این نتیجه برسیم نیازمند مجمع اربعین هستیم. جریان فعالان فرهنگی مردمی اربعین در همین راستا شکل گرفته است و هسته اولیه و مرکزی این جریان پس از برگزاری جلسات متعدد توانست اساس‌نامه لازم را تدوین کند.

رحیم آبفروش افزود: تعداد هفت نفربه عنوان هیئت امنا انتخاب شده‌اند و این هیئت امنا باید با تعداد ۸ نفر دیگر از افرادی که طی یک فرآیند مشخص وارد مجمع می‌شوند، در ارتباط باشند. باید برای موضوع اربعین ظرفیت‌ها درکنار هم قرار گرفته و دوچندان شوند.

دبیر جامعه ایمانی مشعر، تصریح کرد: متأسفانه فرصت باقی‌مانده تا اربعین بسیار محدود است. به همین منظور باید یک اقدام جهادی در این راستا صورت بگیرد و جبهه مردمی فعالین فرهنگی اربعین تلاش خود را دوچندان کند. خوشبختانه نهاد حکومتی و دولت پیگیر اربعین است.

وی بیان کرد: باید مشکلات این عرصه را احصا کرده و سپس به نهادهای حکومتی اعلام کنیم و در مرحله آخر وارد حوزه مطالبه‌گری شویم. امسال با مشکل گرما در مرز نیز مواجه هستیم. باید مراقبت‌ها را تا حدودی افزایش دهیم تا این مشکلات به فاجعه تبدیل نشوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا