اخبار

ترامپ: سقوط آمریکا حتمی است و دیگر ابرقدرت نیستیم

ترامپ: سقوط آمریکا حتمی است و دیگر ابرقدرت نیستیمدونالد ترامپ در یک مصاحبه جنجالی فاش کرد که آمریکا دیگر ابرقدرت نیست و به سمت جهنم پیش می‌رود و افول جهانی دلار حادثه‌ای بزرگتر از شکست در هر جنگی است.

رئیس جمهور پیشین آمریکا در یک گفت‌وگوی رسانه‌ای گفت: کشور به سرعت به سمت جهنم پیش می‌رود و دیگر ابرقدرت نیستیم، هرچند این قدرت را کماکان داریم، اما رو به اضمحلال است.

روسیا الیوم، شامگاه پنجشنبه گزارش کرد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در گفتگو با نشریه آمریکایی «FOX Business» اعلام کرد که سقوط جایگاه دلار به عنوان ارز ذخیره‌ای جهان اتفاقی بزرگ‌تر از شکست در هر جنگی است.

این نشریه آمریکایی نوشت: ترامپ در این مصاحبه اعلام کرد، آدم به فرودگاه‌ها نگاه می‌کند، به پایانه‌ها نگاه می‌کند، به جاده‌های کثیفمان و داغونمان و به هر چیزی دیگری نگاه می‌کند می‌بیند مثل یک کشور جهان سوم هستیم.

دونالد ترامپ در بخش دیگری از این مصاحبه افزود: «ما یک ابزار خیلی قدرتمند داریم و آن هم دلارمان است. اما داریم می‌بینیم چه بر سرش می‌آید و کشورهای دیگر از آن استفاده نمی‌کنند. چین می‌خواهد یوان را جایگزین آن کند. این برایمان قابل تصور نبود. هیچ‌وقت قرار نبود اتفاق بیفتد ولی الان مردم دارند به آن فکر می‌کنند.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا