اخبار

گرفتار سهمگین‌ترین جنگ تاریخ هستیم

گرفتار سهمگین‌ترین جنگ تاریخ هستیم

مدیرعامل روزنامه همشهری گفت: ما گرفتار سهمگین‌ترین جنگ تاریخ هستیم.

به گزارش پرمگ، محسن مهدیان مدیرعامل روزنامه همشهری در همایش سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی گفت: امروز می‌خواهم توضیح بدهم که در چه جنگ رسانه‌ای حضور داریم و چه الزاماتی برای این جنگ نیاز است، برای اینکه جنگ رسانه‌ای را توضیح دهم می‌خواهم مسیر طی شده را توضیح دهم.

وی اظهار کرد: اولین عامل برای عدم تحقق اراده بشر اعمال زور است و استفاده از زور و چماق اولین حربه دشمن بود، جنگ تحمیلی نتیجه این مواجه دشمن بود.

مهدیان تصریح کرد: گرچه اولویت دشمن در این سال‌ها شاید تغییر کرده است، ولی اولویت‌های قبلی را کنار نمی‌گذارد، همانطور که جنگ سخت را بعد از جنگ تحمیلی به عنوان اولویت اول کنار گذاشت ولی در اولویت‌های بعدی آن را دنبال کرد.

وی افزود: دشمن جنگ‌های سخت و گرایشی را همین الآن هم دنبال می‌کند و فقط اولویت‌هایش تغییر کرده است. در اوایل انقلاب ما درگیر جنگ‌های سخت بودیم ولی در دهه‌های 70 و 80 درگیر جنگ‌های اعتقادی شدیم.

مدیرعامل روزنامه همشهری یادآور شد: ما گرفتار سهمگین‌ترین جنگ تاریخ هستیم، باید بررسی کنیم چه مراحلی را در این جنگ طی کرده‌ایم و در آینده چه مسیری طی خواهد شد.

وی همچنین گفت: دشمن بعد از جنگ اعتقادی وارد جنگ شناختی شده است و گفتند باید کاری کنیم شناخت مردم ایران از واقعیت تغییر کند.

مهدیان بیان کرد: جمهوری اسلامی برای صیانت از ذهن و روح تشکیل شد، امروز در جنگ رسانه‌ای به میزان عددی که ذهن افراد جامعه را تغییر دهند، حکومت و خاک را از دست می‌دهیم. امروز دشمن سعی می‌کند واقعیت‌ها را تغییر دهد و کل پروژه مهسا امینی برای تغییر دادن واقعیت‌ها بود.

وی ادامه داد: جنگ شناختی، جنگ در حوزه ذهن  و روایت‌سازی از واقعیت است، دشمنان فهمیدند در واقعیت نمی‌توانند جمهوری اسلامی را تغییر دهند و روز به روز پیشرفت می‌کند، در نتیجه تصمیم گرفتن ذهن‌ها را تغییر دهند.

مهدیان گفت: دشمن در حوادث اخیر جنگ شبکه‌ای را راه‌اندازی کرد، در جنگ شبکه‌ای دو چیز ملاک است،‌ اول آن کسی که شبکه را تشکیل می‌دهد و دوم اعضای شبکه است، ایجاد صفحات فیک و در اختیار گرفتن صفحات مجازی سلبریتی‌ها و خط دادن به آن‌ها یکی از حربه‌های دیگر دشمن بود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در جهاد تبیین هر شخص در هر جایگاهی که هست، معلم، کارگر، خانه‌دار و مسئول باید گارد جنگی بگیرند و تکلیف خود را ادا کند، شما دانشجویان در دانشگاه‌ها حلقه سختی تشکیل دهید تا با این حلقه بتوانید در فضای مجازی تبیین کنید.

مدیرعامل روزنامه همشهری در پایان گفت: این درگیری‌ها فقط در کشور ما نیست و همه کشورها به نحوی درگیر این موضوع هستند، همانطور که ما درگیر جنگ شناختی هستیم، در کشورهای غربی هم مردمشان با پدیده‌ای به نام پساحقیقت مواجه هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا