اخبار

برای کسانی که صرفاً معترض بوده و اغتشاش نکرده‌اند سوءسابقه در نظر گرفته نشود

 برای کسانی که صرفاً معترض بوده و اغتشاش نکرده‌اند سوءسابقه در نظر گرفته نشود

نماینده مردم اراک گفت: سانی که صرفاً معترض بوده اند و منجر به اغتشاش و ناامنی نشده اند، باید از لیدرها و مجرمان جدا شوند.

به گزارش پرمگ، نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: کسانی که صرفاً معترض بوده اند و منجر به اغتشاش و ناامنی نشده اند، باید از لیدرها و مجرمان جدا شوند. بهتر آن است که برای این افراد سوءسابقه ای در نظر گرفته نشود.

محمدحسن آصفری اظهار کرد: باید رویکردی منطقی برای برخورد با معترضان در نظر گرفت و در صورت امکان قانونی به اخذ تعهد اکتفا کرد، چرا که پرونده‌سازی ممکن است هزینه‌هایی داشته باشد.

وی تصریح کرد: البته با کسانی که اقدام به تخریب اموال عمومی کرده اند یا با خوی وحشی گری، بسیجیان ما همچون روح‌الله عجمیان و آرمان الله‌وردی یا خدمتگزاران نیروی انتظامی را به شهادت رسانده اند، باید با اشد مجازات برخورد شود. باید با کسانی که همچون داعشی ها دست به جنایات هولناک در کشور زده‌اند، برخوردی عبرت آموز صورت گیرد تا در آینده حداقل شاهد این قبیل جنایات در برابر نیروهای انتظامی و امنیتی کشور نباشیم.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی افزود: نکته قابل توجه آن است که با رسیدگی به مسائل، صحبت‌های ارشادی و گفتمان منطقی، کسانی که فریب خورده بودند یا صرفاً به برخی مسائل اعتراض داشتند را از مسیر اغتشاش فاصله دهیم.

وی تاکید کرد: مقصر اصلی گروهی از مسئولان هستند که جهاد تبیین را به درستی انجام نداده‌اند، چرا که اگر جهاد تبیین به درستی انجام شده بود شاید این هیجانات در گروهی از مردم ایجاد نمی‌شد، در نتیجه دست به چنین اعتراضات نمی‌زدند و التهاب کمتری را در کشور شاهد بودیم.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس همچنین خاطرنشان کرد: به هر حال برخی از کسانی که در اعتراضات بوده اند بعد از گذشت مدتی متوجه رویکرد و اقدامات اغتشاشگران شدند و راه خود را از آنها جدا کردند. بنابراین باید با این عده که فریب خورده هستند از باب رأفت اسلامی برخورد شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا