اخبار

نحوه امتیازدهی و شناسایی استعدادهای برتر برای جذب در دستگاه‌های اجرایی

 نحوه شناسایی استعدادهای برتر برای جذب در دستگاه‌های اجرایی

بر اساس شیوه‌نامه شناسایی استعدادهای برتر برای جذب در دستگاه‌های اجرایی کشور، متقاضیان بر حسب فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی، تعداد مقاله‌ها، طرح‌های فناورانه و تالیف کتاب، امتیازدهی می‌شوند.

به گزارش پرمگ، طبق شیوه‌نامه شناسایی استعدادهای برتر به منظور جذب در دستگاه‌های اجرایی کشور، متقاضیان بر اساس فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی، تعداد مقاله‌ها، طرح‌های فناورانه و تالیف کتاب، امتیازدهی می‌شوند.

انتخاب نخبگان و استعدادهای برتر برای جذب در دستگاه‌های اجرایی کشور در دوران تحصیل، بر اساس امتیاز مکتسبه از مجموع فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی، فناورانه-مهارتی و فعالیت‌های فرهنگی- اجتماعی خواهد بود.

بنیادهای نخبگان استانی، اطلاعات بارگذاری‌ شده از سوی متقاضیان را بررسی و راستی‌ آزمایی کرده و افراد مشمول این طرح انتخاب می‌شوند.

نحوه محاسبه امتیاز مقالات

بر اساس این شیوه‌نامه، دانش‌آموختگان دوره‌های تحصیلی کارشناسی، کارشناسی‌ارشد، دکتری حرفه‌ای و دکتری تخصصی، دوره‌های تخصص و فوق‌تخصص رشته‌های علوم پزشکی و موسسه‌ها مشمول حمایت‌های این شیوه‌نامه هستند.

محاسبه امتیاز هر مقاله، بر اساس تعداد نویسندگان و جایگاه فرد در بین نویسندگان (با حذف نام استاد راهنما و استاد مشاور) تعیین می‌شود. مقاله‌های ارائه‌شده در کنفرانس‌های ملی و بین‌المللی به شرط ارائه به صورت سخنرانی یا پوستر، مورد بررسی و امتیازآوری می‌شوند.

در این شیوه‌نامه برای مقاله‌های ارائه‌شده به کنفرانس‌های ملی و بین‌المللی به صورت چاپ، امتیازی داده نمی‌شود.

به منظور کیفی‌سازی هرچه بیشتر بررسی فعالیت‌های پژوهشی متقاضیان، برای دانشجویان کارشناسی صرفا ۲ مقاله برتر و برای دانشجویان کارشناسی‌ارشد صرفاً ۵ مقاله برتر و برای دانشجویان دکتری صرفاً ۱۰ مقاله برتر بررسی و امتیازدهی خواهد شد.

امتیاز طرح‌های پژوهشی دانشجویی

طبق این شیوه‌نامه، امتیاز طرح‌هایی که در زمان دانشجویی انجام می‌شوند، در صورت موافقت یا رضایت استاد راهنمای متقاضی در زمان اجرای طرح به فرد تعلق خواهد گرفت.

امتیاز تالیف کتاب‌های علمی مرتبط با تخصص متقاضی نیز لحاظ می‌شود و برای کتاب‌هایی با موضوعات مجموعه پرسش‌ها، آزمون‌ها، حل المسائل و نظایر آنها امتیازی در نظر گرفته نخواهد شد.

نحوه استخدام در دستگاه‌های اجرایی

نخبگان و استعدادهای برتر می‌توانند در بخش «پایش، نگهداشت و ارتقای سرمایه انسانی استعداد برتر و نخبه شاغل در دستگاه‌های اجرایی» درخواست خود را ارائه کنند تا پس از تایید نهایی کانون ارزیابی ظرف مدت یک هفته، اطلاعات مشمولین به سازمان اداری و استخدامی ارجاع داده شود.

چنانچه متقاضی، یک بار درخواست استفاده از تسهیلات را در سامانه بارگذاری کند و با آن مخالفت شود، در صورتی که فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی، فناورانه- مهارتی و فرهنگی-اجتماعی متقاضی پس از گذشت حداقل ۳ ماه از اعلام نتیجهه کارگروه، ارتقا یابد، می‌تواند مجدداً درخواست خود را از طریق سامانه ارسال کند.

برگزیدگان استخدام در دستگاه‌های اجرایی از امتیازات و تسهیلات ماده ۱۷ آیین ‌نامه جذب و نگهداری سرمایه انسانی استعداد برتر و نخبه در دستگاه‌های اجرایی بهره‌مند می‌شوند.

مشمولین نظام وظیفه مجاز هستند درخواست خود را برای برخورداری‌ از تسهیلات این شیوه‌نامه ثبت کنند.

شرط لازم برای بررسی پرونده در کارگروه شناسایی و کانون ارزیابی، کسب حداقل امتیاز ۳۵ از مقطع کارشناسی، کسب حداقل امتیاز ۴۰ از مقطع کارشناسی ارشد و دکتری حرفه‌­ای، کسب حداقل امتیاز ۵۰ از مقطع دکتری تخصصی، تخصص و فوق تخصص است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا