اخبار

فقه منظومه ای از باید و نبایدهای دینی است

 فقه منظومه ای از باید و نبایدهای دینی است

مدیر گروه فقه ارتباطات، هنر و رسانه مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت: فقه منظومه ای از باید و نبایدهای دینی است.

به گزارش پرمگ و به نقل از خبرگزاری رسمی حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمین نهاوندی در نشست معرفی آثار جدید عرضه شده توسط این گروه که در فضای نشست های نمایشگاه کتاب دین برگزار شد، گفت: یکی از بخش های مهم دین حوزه فقه است، و فقه منظومه ای از باید و نبایدهای دینی است که در یک چارچوب و قواعدی همه آنچه مکلف برای زندگی خود به آن نیاز دارد را تبیین می کند.

وی افزود: امروزه دنیا از طریق مدیا و رسانه اهداف خود را دنبال می کند و هنر نیز ظرفیت خوبی برای انتقال فرهنگ و پیام دارد و از طریق پلتفرم های مختلفی که در دست عموم مردم و به ویژه جوانان قرار گرفته است انتقال فرهنگ صورت می گیرد و نباید به سادگی از کنار آن رد شد بلکه باید فقه مربوط به این مسائل به خوبی تبیین شود.

حجت الاسلام والمسلمین نهاوندی تصریح کرد: مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) از دیرباز فعالیت های زیادی در عرصه های فقه تخصصی آغاز کرده است و منشورات زیادی عرضه کرده است که برخی عناوین منتشر شده به این ترتیب است، کتاب” طنز در آیینه فقه” که قواعد و ضوابط طنز را به خوبی تبیین کرده است و ساحت های مختلف آن را مورد دقت فقهی قرار داده است.

وی بیان کرد: کتاب بعدی “مبانی جنگ رسانه ای” در ۴۹۵ صفحه می باشد که تولید و عرضه شده است و حاوی نکات دقیق و قابل تاملی است و مورد استفاده محققین زیادی قرار گرفته است.

مدیر گروه فقه ارتباطات، هنر و رسانه مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) در مورد کتاب” واکاوی سینمای دینی و مسائل فقه هنر هفتم” نیز گفت: در این کتاب به مسائل مختلف سینما از نگاه فقهی پرداخته شده است که مورد استفاده پژوهشگران و علاقه مندان عرصه هنر سینما می باشد.

وی در پایان سخنان خود گفت: کتاب” فقه تجارت هنر هفتم” از دیگر کتاب های عرضه شده است که امسال جزء ۵کتاب کاندیدای کتاب سال جمهوری اسلامی بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا