اخبار

قیمت طلای جهانی به دلیل کاهش ارزش دلار افزایش یافت

قیمت طلای جهانی به دلیل کاهش ارزش دلار افزایش یافت

قیمت طلای جهانی به دلیل کاهش ارزش دلار برای اولین‌بار در بازه زمانی پنج هفته اخیر افزایش یافت.

به گزارش پرمگ، قیمت طلای جهانی به دلیل کاهش قیمت دلار، در روز جمعه و قبل از تعطیلی بازار به بالاترین حد دو هفته اخیر افزایش یافت و به سوی اولین افزایش هفتگی خود در پنج سال اخیر پیش رفت.

بهای هر اونس طلا قبل از تعطیلی بازار به ۱۸۵۶ دلار و ۵۰ سنت و قیمت طلای آمریکا نیز به ۱۸۵۷ دلار رسیده بود که طبق بررسی های انجام شده در این هفته حدود ۲.۲ درصد افزایش یافته است.

رئیس استراتژی بازارهای کالا در TD Securities در این باره گفت: تا وقتی که یک کاتالیزور جدید، مثل داده‌های مشاغل یا قیمت مصرف‌کننده یافت نشود، طلا احتمالاً در محدوده ۱۸۳۰ تا ۱۸۵۰ دلار باقی خواهد ماند.

بارت ملک افزود: با بهبود چین، احتمال دارد مصرف طلا ادامه داشته باشد و مردم هم این فلز را برای محافظت در برابر تورم خریداری کنند.

گفتنی است: شاخص دلار آمریکا به سوی اولین کاهش هفتگی خود در پنج سال اخیر پیش رفت و طلا را برای سایر دارندگان ارز جذاب‌تر کرد. با توجه به اینکه معمولاً طلا به عنوان یک عامل محافظ تورم در نظر گرفته می‌شود، افزایش نرخ‌ بهره هزینه فرصت نگهداری شمش‌های با بازده صفر را افزایش می‌دهد.

کریگ ارلام، تحلیلگر ارشد بازار در OANDA به رویترز گفت: در صورتی که حمایت از طلا در ۱۷۸۰ تا ۱۸۰۰ دلار طی چند هفته آینده شکسته شود، ممکن است به دلیل تغییر سیاست پولی ایالات‌متحده باشد.

همچنین در بازار سایر فلزات ارزشمند قبل از تعطیلی بازار، بهای هر اونس نقره با ۱.۳ درصد افزایش به ۲۱.۱۵ دلار رسید و بیشترین افزایش هفتگی خود از ژانویه را تجربه کرد. پلاتین با جهش ۱.۶ درصدی به ۹۷۶ دلار و ۹۸ سنت رسید، در حالی که پالادیوم ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۱۴۵۲ دلار و ۲۰ سنت رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا