اخبار

لایحه حجاب ریشه ای نیست و نتیجه ای ندارد

لایحه حجاب ریشه ای نیست و نتیجه ای ندارد

عضو جامعه مدرسین حوزه گفت: لایحه حجاب ریشه ای نیست و نتیجه ای ندارد. مسئولان باید ماده فساد را از بین ببرند نه اینکه صرفا کارهای روبنایی کنند.

به گزارش پرمگ، آیت الله محسن فقیهی درمورد کم و کیف لایحه عفاف و حجاب گفت: لایحه حجاب ریشه ای نیست و نتیجه ای ندارد. مسئولان باید ماده فساد را از بین ببرند نه اینکه صرفا کارهای روبنایی کنند. با جریمه فرد بی حجاب، او می گوید اگر پول می خواستید زودتر می گفتید خودم به شما صد تومان می دادم!

وی اظهار کرد: ما در بحث پیش گیری از ظلم گفتیم که دفع المنکر واجبٌ، حذف ماده الفساد باید انجام بگیرد، در جامعه بیش تر می گوییم: امربه معروف و نهی از منکر. ما می گوییم بالاتر از این : دفع المنکر واجب است.

عضو جامعه مدرسین حوزه تصریح کرد: حوزه های علمیه وظیفه دارند دفع منکر کنند. وزارت فرهنگ ما و وزارت آموزش و پرورش ما باید کار کنند و بچه ها را خوب تربیت کنند که گناهی در جامعه وجود پیدا نکند، فرهنگ غربی در جامعه وجود پیدا نکند. نه اینکه بگذاریم وجود پیدا بکند بعد بگوییم آقا چرا این گناه را انجام داد.

وی افزود: این فرهنگی که بچه های ما در مدارس با آن تربیت شدند فرهنگ غربی است که در مدارس حاکم بوده است. متأسفانه در این چهل سال هم با این فرهنگ مبارزه نشده است. فرهنگ ما هنوز همان فرهنگ است. درس های ما هنوز همان درس هاست.

استاد دروس خارج حوزه علمیه قم یادآور شد: دفع المنکر نکردیم، فقط رفع المنکر کردیم. ماده فساد را از بین نبردیم، بلکه باید قبل از هر چیزی ماده فساد را از بین ببریم . وزارت فرهنگ و آموزش و پرورش موظفند عقاید اسلامی و فرهنگ اسلامی را به بچه ها یاد بدهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا