اخبار

ماجرای درگیری مسلحانه در زندان اوین تهران چه بود؟

 ماجرای درگیری مسلحانه در زندان اوین تهران چه بود؟

ماجرای درگیری مسلحانه روز گذشته در زندان اوین تهران، اقدامی از قبل طراحی شده بود چراکه عده‌ای از زندانیان به طرقی سلاح سرد تهیه کرده بودند تا با نیروهای تامین امنیتی زندان درگیر شوند.

به گزارش پرمگ، براساس گزارشات واصله ساعت ۲۱:۱۰ شنبه ۲۳ مهرماه، درگیری صوری بین تعدادی از زندانیان بند ۷ و ۸ اوین (محکومان مالی و سارقان) بوجود می‌آید و عده‌ای از فرصت به دست آمده سوءاستفاده کرده و اقدام به آتش زدن انبار لباس و کارگاه کارآفرینی زندان می‌کنند که این آتش سوزی گسترده به‌ بند ۸ سرایت می‌کند و آتش نشانان اعزام می‌شوند تا آتش را خاموش کنند.

شواهد و قرائن حاکی از این است که این حادثه و اقدام، از قبل طراحی شده بود چرا که تعدادی از زندانیان برای خود به طرقی سلاح سرد تهیه کرده بودند تا با نیروهای امنیتی زندان درگیر شده و با آسیب رساندن به آن‌ها به سلاح دست پیدا کنند که موفق نشدند.

البته در جریان آتش سوزی و درگیری زندانیان با نیروهای امنیتی، تعدادی از زندانیان اقدام به فرار کرده و در ضلع شمالی زندان که مشرف به کوه است، وارد میدان مین می‌شوند.

با اینکه برخی از رسانه‌ها از ۸ مصدوم در این ماجرا خبر دادند ولی هنوز آمار دقیقی از تعداد و میزان مصدومان یا تلفات احتمالی این رویداد منتشر نشده است.

گفتنی است: همزمان با این حادثه از قبل طراحی شده و با فراخوان رسانه‌های معاند و ضد انقلاب بیش از  ۱۰۰ نفر از خانواده‌های زندانیان مقابل زندان اوین تجمع نمودند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا