اخبار

محدودیتی برای پذیرش زوار اربعین در مرز خسروی وجود ندارد

محدودیتی برای پذیرش زوار اربعین در مرز خسروی وجود ندارد

فرماندار قصر شیرین گفت: محدودیتی برای پذیرش زوار اربعین در مرز خسروی وجود ندارد.

به گزارش پرمگ، محمد حیدری پنجشنبه در یک نشست خبری با اهالی رسانه در سالن جلسات مرز خسروی بیان کرد: استان کرمانشاه پذیرای زائرین اباعبدالله (ع) بوده و آن دسته از افرادی از مرز مهران به ایران برمی‌گردند از استان کرمانشاه عبور کرده و مسافت ۱۵۰ کیلومتری باید طی شده تا به استان ایلام برسند.

وی تصریح کرد: با توجه به پشتیبانی و میزبانی و شرایط استان کرمانشاه درخواست می‌شود اعتبار ۱۷۰ میلیارد تومانی در نظر گرفته برای کرمانشاه و مرز خسروی برای افزایش یافته و برای این بودجه تجدید نظر شود.

فرماندار قصرشیرین افزود: منطقه بالاتاق تا قصرشیرین مسافت پر خطری بوده و نیاز به بهسازی، روکش آسفالت داشته و نیازمند این است که در فرصت باقی‌مانده اربعین حمل و نقل جاده‌ای این مسیر تجهیز شود.

حیدری گفت: تفاهم‌نامه‌هایی با عراق مبنی بر حمل و نقل جاده‌ای صورت گرفته و ۳۰۰ دستگاه اتوبوس در مرز منذریه استقرار یافته و از این مرز یا کربلا زائرین را جابه‌جا خواهد کرد. مرز خسروی یکی از پایانه‌های مهم کشور بوده و برای پذیرش زوار از سراسر کشور محدودیتی وجود ندارد و با جلساتی که با استاندار، رئیس ستاد اربعین حسینی برگزار شده امیدواریم زائرین به راحتی از این مرز عبور کرده و در همان ابتدا سفر مناسبی را برای آن‌ها آماده کنیم.

تردد انفرادی زائرین در مرز خسروی

حیدری، فرماندار قصرشیرین افزود: تردد زائران به صورت انفرادی در مرز خسروی امکان‌پذیر است و هیچ محدودیتی برای میزان تردد زائران وجود ندارد. بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده آغاز ساعت تردد زائران از طریق مرز خسروی از ساعت پنج صبح بوده و تا هفت عصر ادامه خواهد داشت.

در مرز سومار نیز تردد تنها برای موکب‌دارن امکان‌پذیر بوده و زائران برای زیارت نمی‌توانند از این مسیر عبور داشته باشند. از تاریخ ۲۳‌مرداد‌ماه مرز خسروی به طور رسمی بازگشایی و مسیر برای تردد زائران آماده سازی شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا