اخبار

مسئول و مقصر مسمومیت‌های سریالی دانش‌آموزان دختر قم کیست؟

مسئول و مقصر مسمومیت‌های سریالی دانش‌آموزان دختر قم کیست؟

محمدتقی فاضل میبدی، روز یک‌شنبه هفتم اسفند در گفت‌وگو با شبکه شرق گفت: به گفته یک جامعه‌شناس، یک “جریان مذهبی و ضدمدرنیته” موسوم به “هزاره‌گرا” مسئول مسمومیت‌های سریالی در مدرسه‌ها است.

به گزارش پرمگ و به نقل از فارس، محمدتقی فاضل میبدی، روز یک‌شنبه هفتم اسفند در گفت‌وگو با شبکه شرق گفت: “یک جامعه‌شناس که نمی‌توانم نامش را بگویم در قم پژوهشی در این زمینه انجام داده و در جلسه‌ای این موضوع را برای برخی شرح داده است.”به گفته او، یک “جریان مذهبی و ضدمدرنیته” موسوم به “هزاره‌گرا” مسئول مسمومیت‌های سریالی در مدرسه‌ها است.»

عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم می‌گوید که “هزاره‌گراها” که نوعی تفکر نزدیک به طالبان است، این اقدامات را انجام می‌دهند.

متأسفانه اینکه رسانه های اصلاح طلب بدون ارائه مستندات و دلایل محکم و متقن، این مسئله را به اقشار مذهبی جامعه نسبت داده اند جای تعجب، تامل و تأسف دارد.

وب سایت فارسی زبان صدای آمریکا در مطلبی با عنوان «فاضل‌میبدی «یک جریان مذهبی» را در مسمومیت سریالی دانش‌آموزان دختر مقصر دانست» نوشت:« در تازه‌ترین واکنش‌ها به مسمومیت ‌های دنباله‌دار مرموز دانش‌آموزان دختر، برای نخستین بار پای مذهبی‌ها به میان آمده است».

حجت الاسلام والمسلمین محمد تقی فاضل میبدی اظهار داشت: نمی‌دانم که شبکه شرق چرا این مطلب را از قول بنده زده ، من گفتم یکی از دوستانم بیان کرده و باید از وی بپرسید.

وی اظهار داشت: بنده به آن خانم که این مطلب را از قول بنده زدند اعتراض کردم و گفتم نباید این کار را می کرد.

این استاد دانشگاه گفت:‌ من گفتم که نباید این مطلب مطرح شود،کار ناقض است پژوهش دراین رابطه ادامه دارد که متاسفانه این خانم از قول بنده زده نباید این کار را می کرد.

فاضل میبدی اظهار داشت:‌ جریان هزاره گرا برای ایران نیست افرادی هستند که اعتقاد دارند هر هزار سال مصلحی ظهور می کند ، این دوست بنده گفته بود که تحقیقاتی کرده که این جریان در کشور درحال شکل گیری و مرکز آن در قم و اصفهان است، در مسیحیت و یهودیت هست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا