اخبار

زائران اربعین سفر خود را طوری تنظیم کنند که با مشکلات کمتری مواجه شوند

 زائران اربعین سفر خود را طوری تنظیم کنند که با مشکلات کمتری مواجه شوند

معاون اول رئیس جمهور گفت: با توجه به فتوای مراجع عظام درخصوص زمان زیارت اربعین، بهتر است مردم زمان سفر را به نحوی تنظیم کنند که با مشکلات کمتری مواجه شوند.

به گزارش پرمگ، محمد مخبر ظهر امروز پنجشنبه در جریان سفر به استان ایلام به منظور بازدید از کم و کیف ارائه خدمات به زائرین اربعین در پایانه مرزی مهران، دستورات و توصیه های ضروری را به استاندار و مسئولین این پایانه صادر کرد.

معاون اول رئیس جمهور در گفتگو با خبرنگاران ضمن اشاره به مذاکرات تلفنی روز گذشته خود با نخست وزیر عراق گفت: قرار است تدارکات بهتری برای خدمات رسانی به زائران در طرف عراق انجام شود. اما در هر صورت زوار عزیز باید بدانند که با توجه به حجم زائرین و بدلیل کمبود زیرساخت‌ها در عراق و گرمای هوا، باید آمادگی لازم را داشته باشند.

وی تاکید کرد: مردم و زوار باید زمان سفر خود به عراق را مدیریت کنند. با توجه فتوای مراجع عظام درخصوص زمان زیارت اربعین، بهتر است زمان سفر را به نحوی تنظیم کنند که با مشکلات کمتری مواجه شوند و کسانی که الان در کربلا حضور دارند بهتر است زودتر بازگردند تا با ازدحام روبرو نشوند.

مخبر افزود: چون تناسبی بین امکانات و زیرساختهای این سوی مرز با آن سوی مرز وجود ندارد، ازدحام و ترافیک می‌تواند آزاردهنده باشد. اگر هوا مناسب بود این مسائل قابل تحمل بود ولی با توجه به گرمای شدید هوا، مردم باید آمادگی داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: در مرز شلمچه و چذابه بدلیل کمبود وسیله نقلیه آن سوی مرز ازدحام وجود دارد که البته در این خصوص مذاکراتی انجام شده تا تعداد خودروها و ناوگان حمل و نقل افزایش پیدا کند.

برخی از زائران اربعین سفر خود را نیمه تمام گذاشتند

معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان نیز در پایانه مرزی شلمچه در جمع خبرنگاران گفت: کشور عراق در مرز شلمچه با کمبود امکانات مواجه شده است از مشتاقان شرکت در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی درخواست کرد که سفر خود را مدیریت و برنامه‌ریزی کنند.

ولی الله حیاتی افزود: برخی از مسافران اربعین به علت کمبود امکانات سفر زیارتی خود را نیمه تمام گذاشتند و به خاک کشور بازگشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا