اخبار

مهر سربازی حضرت صاحب الزمان(عج) بر ما طلبه‌ها خورده است

 مهر سربازی حضرت صاحب الزمان(عج) بر ما طلبه‌ها خورده است

سرپرست معاونت فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان اصفهان گفت: مهر سربازی حضرت صاحب الزمان(عج) بر ما خورده است و چه سرباز خوبی باشیم چه نباشیم، فرمانده ما خودِ حضرت است.

به گزارش پرمگ، ، ملیحه فلاحیان بیشه، در همایش طلیعه حضور مدارس علمیه خواهران زهرائیه و فاطمیه نجف آباد، نرجس یزدانشهر، حکیمه سپاهان شهر، فاطمه محدثه و سیدالشهدا(ع) اصفهان ضمن اشاره به راه مسیر پرافتخار طلبگی گفت: این مسیر، مسیری است از جانب مولایمان حضرت صاحب الزمان، که قرار است یک طلبه در این راه، در رکاب حضرت طی طریق کند تا زمانی که در رکاب ایشان به جهاد بپردازد.

وی درمورد ابزارهای لازم برای پیمودن موفق راه طلبگی افزود: هر مسیری ابزار مخصوص به خودش را دارد که برای رسیدن به مقصد باید به کار برده شوند؛ مسیر طلبگی هم ابزارهای خاص خودش را دارد که می توان، مدیریت استعداد، حلم همراه با علم، تقوا و احترام به استاد را از مهمترین این ابزارها در این مسیر برشمرد.

سرپرست معاونت فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان اصفهان اظهار کرد: پیش مطالعه و مباحثه از مهمترین مباحث در بحث مدیریت استعداد است و به هر اندازه هم که دروس طلبگی سخت باشد، با پیش‌مطالعه و مباحثه می توان استعدادها را مدیریت کرد و قطع به یقین کسی که بتواند استعدادهای خویش را مدیریت کند به مدارج عالیه دست خواهد یافت.

وی تصریح کرد: طلبه باید علم خود را مزیّن به حلم و بردباری کند و با هواهای نفسانی خود مبارزه کند، نظم و قانون مداری را از روی تقوا داشته باشد و همیشه و در همه حالت احترام استاد خویش را رعایت کند که رعایت این نکات گره های زندگی را باز می کند و مسیر طلبگی را هموار می‌سازد.

وی با تاکید بر مشخص کردن اهداف طلبگی گفت: هر طلبه باید در ابتدای راه، هدف خویش را مشخص کند و برای مسیری که در آن قرار گرفته و برای هر قدمی که در این راه بر می دارد ارزش قائل باشد و هرگز ذره‌ای شک به دل راه ندهد که ای کاش در مسیر دیگری قدم نهاده بود؛ چرا که یک طلبه طبیبی است که می تواند روح جامعه را مهندسی کند.

وی در پایان یادآور شد: مهر سربازی حضرت صاحب الزمان(عج) بر ما خورده است و چه سرباز خوبی باشیم چه نباشیم، فرمانده ما خودِ حضرت است و این موضوع برتری طلاب را نسبت به دانش آموختگان سایر علوم می رساند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا