اخبار

رئیس مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی : جهان در آستانه نظم نوین بین المللی است

رئیس مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: جهان در آستانه نظم نوین بین المللی است و باید جنگ اوکراین را در این راستا مد نظر قرار دهیم.

حجت الاسلام شهریاری

به گزارش پرمگ، حجت‌الاسلام والمسلمین شهریاری روز چهارشنبه ۲۹تیرماه ۱۴۰۱ در اولین اجلاس منطقه ای وحدت اسلامی در سنندج گفت: ما اینجا جمع شدیم که پیام وحدت اسلامی را به جهانیان مخابره کنیم. برای جلوگیری از توطئه های مکرر دشمنان باید مبحث وحدت را تکرار کنیم.

حجت‌الاسلام شهریاری اظهار کرد: امروز یکجانبه گرایی آمریکا با چالش های جدی مواجه شده است. این یکجانبه گرایی ابتدا با نابودی داعش در منطقه به چالش کشیده شد و همکاری و اتحاد بین ایران، عراق و سوریه موجب نابود شدن غده سرطانی داعش شد. تلاش‌های شهید حاج قاسم و همراهی اهل سنت و اهل تشیع عراق و سوریه موجب نابودی داعش در منطقه شد.

وی ضمن اشاره به پیام های مهم این اجلاس افزود: اولین پیامی که این اجلاس دارد نمادسازی است و معتقدیم کردستان ایران نماد تحقق وحدت اسلامی است. چهل سال تلاش‌های آمریکا در کردستان ایران و عراق به سنگ خورده است و امروز بعد از چهار دهه شاهد معرفی کردستان ایران به عنوان الگوی وحدت اسلامی در جهان هستیم.

رئیس مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: از دیگر پیام‌های این کنفرانس این است که برادران عراقی‌ها از کردستان ایران به عنوان الگو نگاه کنند و مواظب توطئه‌های تفرقه افکنانه دشمنان باشند. هوشیاری مردم منطقه نسبت به توطئه‌های تفرقه افکنانه دشمنان از دیگر پیام‌های این کنفرانس است.

وی همچنین بیان کرد: استعمار آمریکایی و صهیونیستی در منطقه همان استعمار انگلیسی سابق است و تلاش آنها تجزیه کشورهای منطقه است که پیام این کنفرانس به ملت عراق این است که مواظب تجزیه عراق به سه کشور کوچک و ضعیف باشند. امروز عربستان سعودی اعلام می‌کند که دست دوستی را به سمت ایران دراز کرده است و امارات متحده عربی به دنبال راه اندازی مجدد سفارتخانه در ایران است.

وی یادآور شد: اتحادیه کشورهای اسلامی با مشارکت ایران، عربستان، ترکیه، مصر، اردن و دیگر کشورهای اسلامی باید شکل گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا