سبک زندگی

هوای پدر و مادرتان را داشته باشید

پدربزرگ

اگر می‌خواهید زندگی شیرینی را با همسرتان تجربه کنید بین پدر و مادر خود و همسرتان فرق نگذارید. بیشتر اوقات می‌توانید با کم کردن تشریفات و تکلفات اضافی از همنشینی با پدر و مادر، پدربزرگ، مادربزرگ و بزرگان خانواده لذت ببرید.

اگر نکات و توصیه‌هایی را که در ادامه یادآور می‌شویم بتوانید رعایت کنید علاوه بر حفظ روابط و رفت و آمدهای خانوادگی از عشق، محبت و کمک دوجانبه بین خودتان و خانواده‌هایتان نیز برخوردار خواهید شد.

گاهی سرزده به پدر و مادرتان سر بزنید

همیشه منتظر نباشید دعو تتان کنند. گاهی یک وعده غذا، میوه و تنقلات تهیه کنید و با خودتان بردارید و به دیدن پدر و مادرتان بروید. برای اینکه ناراحت و دلخور نشوند می‌توانید بگویید «هوس فلان غذا رو کرده بودم دیدم تنهایی خوش نمیگذره، آوردم دور هم بخوریم»

به بچه‌ها بسپارید از آنها سوءاستفاده نکنند

همه می‌دانیم که عشق و محبت پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها نسبت به نوه‌هایشان توصیف نشدنی است. بچه ها را همیشه توجیه کنید که از این وضعیت سوءاستفاده نکنند و در اوضاع بد اقتصادی چیزهای پرهزینه‌ای از آنها درخواست نکنند.

لشکر شکست خورده نباشید

با خواهران و برادران خود قرار بگذارید و به منزل پدرومادرتان بروید تا از حال و هوای همدیگر باخبر باشید. زحمت پذیرایی و پخت و پز هم با خودتان باشد و هر کدام گوشه کاری را بگیرید تا به آن‌ها فشار نیاید. یادتان نرود قبل از اینکه از منزل پدرومادرتان خارج شوید، کم و کسری و مایحتاج ضروری آنها را تأمین کنید و بعد دنبال کاروبار و زندگی خودتان بروید.

خودتان را مهمان نپندارید

بر کسی پوشیده نیست که پدر و مادرها بیش از همه دلتنگ فرزندان و نوه‌هایشان می‌شوند. بنابراین در عین حالی که ملاحظهٔ جیب پدر و مادر را می‌کنید، خودتان را مهمان فرض نکنید. بلند شوید و خودتان دورهمی خانوادگی را مدیریت کنید و از افراد خانواده پذیرایی کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا