اخبار

واریز مانده سود سهام عدالت با بروزرسانی در سامانه سجام

واریز مانده سود سهام عدالت با بروزرسانی در سامانه سجام

سهامدارانی که سود سال های قبل سهام عدالت خود را دریافت نکرده اند با بروز کردن اطلاعات خود در سامانه سجام، می‌توانند تمام این سود ها را در اولین موعد پرداخت سود سهام عدالت دریافت کنند.

به گزارش پرمگ، مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: در سال گذشته شاهد بودیم که سود عملکرد مالی شرکت‌ها به طور عمده در دو مرحله واریز شد و در شرایط فعلی عدد قابل توجهی از منابعی که قابل واریز باشد، باقی نمانده است و صرفه به مقیاس واریز هم وجود ندارد. به همین سبب واریز جداگانه این مقدار مانده، غیر منطقی است و قطعاً از سوی مردم نیز بازخورد خوبی نخواهد داشت.

محمد باغستانی افزود: با توجه به اینکه مبلغ قابل توجهی از سودهای سال ۱۴۰۰ نمانده است بنابراین به احتمال زیاد سودهای باقیمانده سال ۱۴۰۰ با سود سال مالی ۱۴۰۱ تجمیع خواهد شد تا صرفه به مقیاس بوده و در ذهن مردم نیز نقطه نظر منفی وجود نداشته باشد. بنابراین می‌توان گفت فعلاً سود واریزی، نخواهیم داشت.

باغستانی همچنین گفت: سود سال مالی ۹۸، ۹۹ و ۱۴۰۰ در اختیار شرکت سپرده‌گذاری مرکزی است و اگر سهامداری سود این سال‌ها را دریافت نکرده است، می‌تواند با ثبت نام در سامانه سجام و بروز کردن اطلاعات خود، تمامی این سودها را در اولین موعد پرداخت سود سهام عدالت، در یافت کند و این سودها به حساب او واریز خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا