اخبار

اعلام آمادگی بانک مرکزی برای اعطای وام مسکن روستایی

اعلام آمادگی بانک مرکزی برای اعطای وام مسکن روستایی

بانک مرکزی آمادگی خود را برای اعطای تسهیلات مسکن روستایی اعلام کرد.

به گزارش پرمگ، مصطفی قمری‌وفا(مدیر کل روابط عمومی بانک مرکزی) در حساب شخصی خود در فضای مجازی نوشت: در راستای حمایت از بهسازی و نوسازی مسکن روستایی، بانک مرکزی و شبکه بانکی آمادگی دارند پس از دریافت مصوبه هیات دولت و تضمین نامه سازمان برنامه و بودجه، نسبت به شروع فرآیند اجرایی تسهیلات مذکور در چارچوب قانون اقدام کند.

قمری وفا تصریح کرد: مبلغ تسهیلات این طرح ۲۰۰ میلیون تومان است که به متقاضیان معرفی شده از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قابل پرداخت خواهد بود.

وی افزود: زمان دقیق شروع اعطای تسهیلات طرح بهسازی و نوسازی مسکن روستایی، متعاقباً از طریق روابط عمومی بانک مرکزی اطلاع رسانی خواهد شد.

وام مسکن روستایی

گفتنی است: براساس مصوبه هیئت وزیران سقف فردی تسهیلات در سال جاری با رعایت مقررات ملی ساختمان برای دویست هزار واحد مسکن روستایی مبلغ دو میلیارد ریال برای دوره مشارکت مدنی و فروش اقساطی در مجموع بیست سال می باشد.

شرایط استفاده از تسهیلات مسکن روستایی موضوع این تصویب نامه شامل رعایت احراز پنج سال سکونت دائم در روستا، نداشتن سابقه استفاده از تسهیلات مسکن روستایی(مندرج در فرم بانکی ج) و ارائه سند مسکن روستایی برای استفاده از تسهیلات نزد بانک عامل است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا