اخبار

ورود طرفداران «صدر» به منطقه سبز بغداد و آغاز درگیری‌ها

طرفداران صدر

بنا به گفته رسانه‌های خبری، طرفداران صدر از منطقه سبز بغداد عبور کرده و با نیرو‌های امنیتی عراق درگیر شدند.

به گزارش پرمگ و به نقل از الجزیره، طرفداران «صدر» یک بار دیگر تمام موانع سر راه را کنار زده و وارد منطقه سبز بغداد شدند.

منطقه سبز بغداد

خبرنگار الجزیره به نقل از وزارت بهداشت عراق اعلام کرد که، در جریان درگیری های روی داده در منطقه سبز بغداد تعداد ۶۰ نفر زخمی شده اند.

همچنین به گزارش خبرنگار المیادین، طرفداران «صدر» پس از پشت سر گذاشتن پل السنگ و الجمهوریه، به منطقه الخصراء بغداد رسیدند و با گاز اشک‌آور مامورین امنیتی بغداد مواجه شدند. در این درگیری و کشمکش سیاسی ۲۲ نفر زخمی شدند.

پل الجمهوریه

مصطفی الکاظمی نخست وزیر پیشبرد امور در عراق در پی تحولات امروز در بغداد و ورود حامیان جریان صدر به منطقه سبز، خواستار حفظ آرامش در این کشور شد.

وی گفت: ادامه تنش های سیاسی به افزایش تنش ها در سطح جامعه منجر می شود و این به نفع مصالح عمومی عراق نیست.

الکاظمی افزود: ما از تظاهر کنندگان می خواهیم که به برگزاری مسالمت آمیز اعتراضات پایبند باشند و به توصیه های نیروهای امنیتی در راستای حفظ آرامش عمل کنند.

مصطفی الکاظمی، نخست وزیر پیشبرد امور عراق در پی این درگیری‌ها ، خواستار حفظ آرامش در این کشور شد و گفت: ادامه دادن تنش های سیاسی باعث می‌شود تنش ها در سطح جامعه گسترده شود و این موضوع به نفع مصالح عمومی عراق نیست. ما از تظاهر کنندگان انتظار داریم که به برگزاری مسالمت آمیز اعتراضات مقید بوده و به توصیه‌های نیروهای امنیتی در جهت تأمین آرامش عمل کنند.

تظاهرات حامیان صدر
بیانیه سازمان ملل

دفتر سازمان ملل در عراق، در پی این درگیری‌ها نسبت به این رخداد سیاسی واکنش نشان داد و در بیانیه‌ای اعلام کرد: روی آوردن به عقل و دانش برای پیشگیری از خونریزی و خشونت لازم است. ادامه تنش بسیار نگران کننده است.

نماینده سازمان ملل در عراق

بیانیه دفتر ریاست پارلمان عراق

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق، نایب رئیس پارلمان عراق خواستار عدم تعرض به تظ
تحصن کنندگان و عدم استفاده از قوه قهریه در حفاظت از ساختمان پارلمان عراق شد.

«شاخه وان عبدالله احمد» افزود: نباید علیه کسانی غ که وارد ساختمان پارلمان عراق شده اند، با خشونت عمل کرد و متوسل به قوه قهریه شد و باید به آنها اجازه داد نظر خودشان را بگویند.

نایب رئیس پارلمان عراق نیز از معترضان خواست که تظاهرات مسالمت آمیزی داشته باشند و به ساختمان‌های دولتی تعرض نکنند.

نائب رئیس پارلمان عراق

محمد الحلبوسی رئیس پارلمان عراق نیز از معترضان خواست که با روش‌های مسالمت آمیز اعتراضات خود را پیش ببرند.

الحلبوسی خواستار حفاظت از پارلمان عراق در برابر تعرض تظاهرکنندگان و عدم اجازه ورود سلاح به داخل ساختمان پارلمان شد.

گفتنی است: وزارت بهداشت عراق اعلام کرد: مراکز درمانی عراق امروز ۱۲۵ نفر زخمی ناشی از درگیری میان نیروهای امنیتی و طرفداران صدر را پذیرش کرده اند و ۱۰۰ نفر از غیرنظامیان و ۲۵ نفر از نظامیان زخمی شده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا