اخبار

جریان رسانه‌ای مکلف به پیگیری مطالبات مردم است

جریان رسانه‌ای مکلف به پیگیری مطالبات مردم است

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: جریان رسانه‌ای با توجه به رسالت و تکلیف خود مأموریت دارد تا مطالبات مردم را پیگیری کند.

به گزارش پرمگ، آیت‌ الله سید احمد علم‌ الهدی در جلسه دیدار با مسئولان قضایی و سازمان‌های تابعه قوه قضائیه در استان
خراسان رضوی که به مناسبت هفته قوه قضاییه تشکیل شده بود گفت: شهید بهشتی از شخصیت‌های برجسته انقلاب و از مهره‌های توانمندی بود که هیچ‌گاه از جریان بصیرت انقلاب و ولایتمداری خارج نشد و انتصاب ایشان به ریاست قوه قضائیه به دستور امام(ره)، دلالت بر اهمیت و عظمت جریان قضا از دیدگاه بنیان‌گذار انقلاب و اهتمام دقیق امام(ره) نسبت به دستگاه قضا دارد.

وی اظهار کرد: امروز در هر مسئله و چالشی که دشمن برای این نظام تدارک دیده و بر آن سرمایه‌گذاری کرده است، اگر دستگاه قضا پای‌کار بیاید، به‌خوبی به آن رسیدگی می‌شود. مثلاً در همین مقوله حجاب و عفاف که این حجم از سرمایه‌گذاری دشمن بر آن صورت گرفت و جنگ ترکیبی بی‌سابقه‌ای با محوریت آن انجام شد، امروز شاهد تسلط قوه قضاییه بر مسئله هستیم و امیدواریم با سیاست‌گذاری دقیق دراین‌باره، روند مدیریت اوضاع به شیوه‌ای ضابطه‌مند انجام شود.

آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: اگرچه امر قضا، موضوعی نیست که بتواند رضایت همه را به‌صورت هم‌زمان جلب کند و بدیهی است که در هر پرونده، طرف محکوم با نارضایتی از دادگاه خارج شود اما نحوه برخورد و طرز رفتار متولیان قضایی کشور می‌تواند به‌گونه‌ای باشد که کرامت انسانی محکومان حفظ شود. این مسئله را در نظر داشته باشید که به جز موارد خاص در عمده موارد، متشاکیان و محکومان یک پرونده هم برادران و خواهران دینی شما هستند و از این نظر، خشم گرفتن بر متهم و برخورد از موضع بالا به پایین هم اجر اجرای عدالت را از بین می‌برد و هم نارضایتی از دستگاه قضا را در پی دارد.

علم الهی افزود: آنچه باید دستگاه قضا به آن اهمیت بدهد، آن است که جریان رسانه‌ای با توجه به رسالت و تکلیف خود مأموریت دارد تا مطالبات مردم را پیگیری کند. مردم نیز از رسانه توقع دارند تا نسبت به مطالباتشان پیگیری داشته باشد و بر همین اساس، در تعامل خود با اصحاب رسانه همواره این نکته را در نظر داشته باشید که تعامل ناپذیری با رسانه، هم به مردم آسیب خواهد زد و هم مانعی در مسیر تحقق مأموریت‌های رسانه و انعکاس دستاوردهای دستگاه قضایی استان خواهد بود.

امام جمعه مشهد بیان کرد: فضای فرهنگی و رسانه‎ای حاکم بر استان در مؤلفه‎های مختلف از استان‌های دیگر کشور بهتر است و اصحاب رسانه با آگاهی و تقوای شایسته‌ای در پیگیری مطالبات مردم و پرونده‌های خبری تلاش می‌کنند. اینجاست که شما باید در کارهای خود حساب ویژه‌ای برای رسانه‌ای‌ها باز کنید و پیوست تعامل با خبرگزاری‌ها، خبرنگاران و جراید را در هر برنامه در نظر بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا