آموزش و ترفند

چگونه از به سرقت رفتن اتومبیل خود پیشگیری کنیم؟

سرقت اتومبیل

این روزها دغدغه موضوع سرقت اتومبیل بسیاری از افراد جامعه را درگیر خود کرده است. با این حال راهکارهای زیادی مخصوصاً از جانب پلیس انتظامی توصیه شده است.

اتومبيل خود را به لوازم ايمني نظير دزدگير، سوئيچ مخفي، قفل فرمان ، قفل پدال، قفل سوئيچي و ساير وسائل تأخيري و بازدارنده مجهز کنيد.

دقت کنيد سوئيچ اتومبيل خود را بر روي در جا نگذاريد و هنگام ترك اتومبيل از بسته بودن درب ها و شيشه ها اطمينان حاصل کنيد.

از پارك کردن اتومبيل خود در نقاط خلوت و تاريك خودداري کرده و در حين گردش و تفريح، اتومبيل خود را در مكاني امن و حتي المقدور در پاركينگ هاي مطمئن پارك کنيد.

در زمان خروج از پاركنيگ ابتدا خودرو را خاموش کرده، سوئيچ را برداشته و سپس اقدام به بستن درپاركينگ کنيد.

چنانچه اتومبيل خود را در پارکینگ يا حياط منزل پارك مي كنيد، حتماً تمامی درب های آن را قفل کرده و از گذاشتن سوئيچ بر روي آن جداً بپرهيزيد.

به هنگام مشاهده تصادف يا نزاع هائي كه احتمال ساختگي بودن آنها وجود دارد، مراقب باشيد و اتومبيل خود را رها نكنيد.

هنگام ترك اتومبيل از بجاي گذاشتن سنـد، كارت و ساير اوراق شناسايي، سوئيچ و دسته كليد در داخل آن خودداري کرده و سعي كنيد از راديو پخش هاي كشوئي يا پنل دار براي اتومبيل خود استفاده کرده و هنگام ترك اتومبيل آنرا برداريد.

از انتقال مسافرين مشكوك به خارج از مسيرهای  اصلي واماكن متروكه جداً خودداري کرده و اتومبيل خود را در حضور مسافر حتي براي لحظه اي ترك نکنيد.

شب ها و صبح زود از انتقال مسافران مشكوكي كه كرايه بالاتري پيشنهاد مي كنند، خودداري نموده و از پذيرفتن هر نوع خوراكي و آشاميدني از مسافران ناشناس امتناع کنید، چرا كه ممكن است قصد مسموم کردن شما را داشته باشند.

سارقان گاهي تحت پوشش خانوادگي، رانندگان را به مناطق خلوت كشانده و اقدام به اخاذی يا سرقت اتومبيل می کنند که در این رابطه رانندگان بایستی همواره مراقب باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا