اخبار

همایش کنشگران عفاف و حجاب در ساوه برگزار شد

همایش کنشگران عفاف و حجاب در سالن اجتماعات مدرسه علمیه فاطمه الزهرا سلام الله علیها برگزار شد.

به گزارش پرمگ، همزمان با روز عفاف و حجاب و همچنین سالگرد قیام مردم مشهد در مسجد گوهر شاد همایش کنشگران عفاف و حجاب با حضور مسئولان ذیربط شهرستان ساوه، روسا، اساتید، طلاب و مبلغین عفاف و حجاب مدارس علمیه ریحانه الرسول (س)، فاطمه الزهرا(س) و الهیه ساوه در سالن اجتماعات مدرسه علمیه فاطمه الزهرا سلام الله علیها برگزار شد.

خانم کرمی مدیر موسسه آموزش عالی ریحانة الرسول (س) ساوه در این همایش ضمن اشاره به نقش خانوادگی و اجتماعی بانوان گفت: معیارهای اسوه بودن زن با نقش های خانوادگی و اجتماعی زنان ارتباط وثیقی دارد و در کنار نقش های خانواده، به عنوان عضوی از جامعه اسلامی و انسانی می تواند نقش های متفاوتی را برعهده بگیرد.‌

وی اظهار داشت: از میان الگوها، الگویی ویژه به نام حضرت فاطمه زهرا (س) به زنان معرفی شده که نبی اکرم(ص) بارها به ایشان “فداها ابوها” فرمودند. حضرت زهرا(س) علاوه بر وظایف همسری و مادری در صحنه های اجتماعی، سیاسی و مبارزاتی حضور داشتند .

مدیر موسسه آموزش عالی حوزوی ریحانه الرسول سلام الله علیها تصریح کرد: بانوان امروز می توانند با تبعیت از حضرت زهرا (س) در پرتو حجاب با حضور در عرصه های اجتماعی علاوه بر افزایش امنیت اجتماعی، به عزت نفس و احترام اجتماعی افزون تری دست یابند.

حجت الاسلام هادئی نیز در این همایش ضمن اشاره به شروط مبلغ بودن گفت: به استناد آیه قرآن کریم شرط اول مُبلّغ بودن ترس از خدا و نترسیدن از غیر خداست .

وی افزود: یکی از مشکلات جامعه دینی، غفلت از دشمن است. استکبار جهانی همواره تلاش کرده فرهنگ اسلامی و ایرانی از بین برود، در حالی که نقطه قوت جمهوری اسلامی ایران فرهنگ فاطمی و حسینی جامعه است .

حجت‌الاسلام هادئی اظهار کرد: در اسلام آرایش جنگ نرم مهم تر از جنگ سخت می باشد.

هادئی در حوزه حجاب زنان و امنیت آنها بیان کرد: حجاب زن تراز اسلام، شهوت پرستی را به چالش می کشاند، موجب هویت اسلامی و انسانی او شده، منزلت و ارزشش را بالابرده، از استتثمار و نگاه ابزاری به زن جلوگیری می کند و امنیت روحی و روانی زن را تأمین می کند.

گفتنی در بخشی از این همایش از طرف رئیس اداره تبلیغات اسلامی ساوه حکم مسئولیت ستاد نهضت پیشرفت بانوان به سرکار خانم نجیبه کرمی مدیر موسسه آموزش عالی حوزوی ریحانه الرسول سلام الله علیها اهدا گردید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا