اخبار

اغتشاشگران ۱۲ شعبه بانک زاهدان را آتش زدند

اغتشاشگران ۱۲ شعبه بانک زاهدان را آتش زدند

فرماندار زاهدان گفت: بانک‌ها را آتش زدند به‌طوری‌که ۱۲ شعبه بانک زاهدان آتش زده شد و به تعداد زیادی از دستگاه‌های خودپرداز که برای خود مردم است، خسارت زده شد و تخریب شدند.

به گزارش پرمگ، ابوذر مهدی نخعی شامگاه شنبه در گفت‌وگو با رسانه‌ها درمورد جزئیات اغتشاشات بعد از اتمام نماز جمعه و حمله به کلانتری ۱۶ زاهدان اظهار کرد: مهاجمان قصد تصرف کلانتری را داشتند. در جریان این حادثه دو دستگاه آمبولانس به‌طور کامل تخریب شد و حتی بیمار مصدوم درون آمبولانس پایین آورده می‌شود و راننده آمبولانس را کتک می‌زنند و به آن‌ها تیراندازی می‌شود.

فرماندار زاهدان تصریح کرد: این حرکت یک اغتشاش منطبق بر برنامه‌ریزی دشمن بوده است. عاملان این حوادث هیچ نسبتی با این ملت ندارند و هدفشان بر هم زدن امنیت منطقه بوده است.

نخعی خاطرنشان کرد: در چندین نقطه شهر تعرضات متعدد به خودروهای امدادی داشتیم. بانک‌ها را آتش زدند به‌طوری‌که ۱۲ شعبه بانک زاهدان آتش زده شد و به تعداد زیادی از دستگاه‌های خودپرداز که برای خود مردم است، خسارت زده شد و تخریب شدند. ساختمان بیمه سلامت که دستگاهی کاملاً رفاهی و خدمات رسان به مردم است تخریب شد.

نخعی افزود: یک مرکز درمانی آتس زده شد و هشت شعبه بانک تخریب کامل شد. چهار ماشین اورژانس تخریب و ۱۲ پرسنل اورژانس ضرب و شتم شدند.

فرماندار زاهدان بیان کرد: در جریان حوادث روز جمعه ۶ پرسنل آتش‌نشانی ضرب‌وجرح شدند و اغتشاش‌گران به ۳ ایستگاه آتش‌نشانی خسارت و ماشین‌های آتش‌نشانی را آتش زدند.

وی همچنین گفت: این دست حرکات مذموم و دور از شأن مردم، هدایت‌شده و از جنس رفتار اشرار و اراذل‌واوباش است.

فرماندار زاهدان افزود: اغتشاش‌گران با اقدامات نیروهای نظامی و امنیتی مواجه شدند و اوضاع تحت کنترل درآمد.

شهردار زاهدان نیز گفت: در هیچ جایی هیچ‌وقت به ماشین امدادی تعرض نمی‌شود اما دیروز ایستگاه‌های آتش‌نشانی ما را به آتش کشیدند و ماشین‌های آتش‌نشانی را آتش زدند.

محمد امیر براهویی افزود: ۴ دستگاه ماشین آتش‌نشانی به‌طور کامل در آتش سوخت و اگر الآن آتش‌سوزی شود نمی‌توانیم به‌طور مناسب به مردم خدمات بدهیم.

وی همچنین ضمن اشاره به آتش‌سوزی شب گذشته در پاساژها تصریح کرد: ما دیشب پنج دستگاه ماشین به محل اعزام کردیم اما اغتشاش‌گران اجازه خاموش کردن آتش را ندادند، اگر اجازه می‌دادند می‌توانستیم آتش مغازه‌ها و پاساژهای مردم را خاموش‌کنیم اما به دلیل اغتشاشات و تخریب ماشین‌های آتش‌نشانی اموال مردم سوخت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا