اخبار

دختران دهه هشتادی ما آینده کشور ایران را رقم می‌زنند

 

دختران دهه هشتادی ما آینده کشور ایران را رقم می‌زنند
مدیر کل امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی گفت: دختران امروز ما نسلی هستند که آینده کشور را رقم می‌زنند.

عاطفه سعیدی نژاد در گفتگویی با مهر، ضمن اشاره به تکلیف نهادهای فرهنگی انقلاب اسلامی ایران بعد از اغتشاشات و ناآرامی‌های اخیر و ماجرای مهسا امینی اظهار کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند تا به امروز انقلاب در سخت افزار خوب پیش رفته اما در نرم افزار کاستی‌ها و کم‌کاری‌هایی وجود دارد. نرم افزار تمدن اسلامی همان سبک زندگی است و زنان سرداران سبک زندگی هستند. امروز فرصت رسیدگی به ظرفیت بانوان و استفاده از این ظرفیت است.

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین فرصت‌های انقلاب اسلامی ظرفیت بانوان تحصیل‌کرده، فرهیخته و دغدغه‌مند نسبت به اعتلا و پیشرفت کشور است. اگر این فرصت در جای خودش استفاده نشود و مسیر برای نقش آفرینی و ظهور و بروز آن نیز به صورت مؤثر فراهم نشود می‌تواند تبدیل به یک تهدید جدی برای نظام شود.

سعیدی نژاد گفت: مسئله اول بانوان دغدغه‌مند داشتن عرصه برای نقش آفرینی و هویت‌یابی است، اگر راه درست پیش روی آنها قرار داده نشود دشمن می‌تواند به کامیابی‌هایی در مسیرهای نادرست خود برسد.

مدیر کل امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی افزود: دهه هشتادی‌ها و دهه نودی‌ها بالاترین توان، انرژی و سرمایه برای رشد کشور هستند. این نسل دهه‌های قبلی انقلاب را دیده و تجربه کرده است، بسیاری از موفقیت‌های انقلاب اسلامی را در ارتباط با جامعه بین الملل دیده و به زمین زدن آمریکا و عین الاسد را دیده، چنین نسلی دیگر به حداقل‌ها راضی نمی‌شود. با فعالیت‌های کج و معوج فرهنگی نمی‌شود این نسل را مخاطب قرار داد و مشغولش کرد. نسل جدید به دنبال فرصت برای نقش آفرینی و کنش جدی است.

سعیدی نژاد ادامه داد: دختران امروز ما نسلی هستند که آینده کشور را رقم می‌زنند. باید مهمترین فرصت‌های ارتباطی با این قشر که همان فضای ارتباطی مدارس و آموزش و پرورش است را دریابیم و در استفاده از این فرصت تمام ظرفیت‌های فرهنگی تبلیغی و انسانی را فعال کنیم.

وی بیان کرد: واقعیت این است که آموزش و پرورش فرصت ارتباط با ۱۴ میلیون دانش آموز را در ساعات مهمی از شبانه روز در پیش روی خود دارد، ۱۲ سال دانش آموزان در اختیار آموزش و پرورش هستند. آموزش و پرورش به دلیل محدودیت‌ها و کمبودهایی که وجود دارد خود به تنهایی از عهده مدیریت و استفاده از تمام ظرفیت‌های این فرصت عظیم برنمی‌آید. بنابراین لازم است که ظرفیت و فرصت عظیم آموزش و پرورش در ارتباط با دانش آموزان توسط ارگان‌ها، نهادها و فعالین فرهنگی دیگر مساعدت و همراهی شود. ما نیز در سازمان تبلیغات اعلام آمادگی می‌کنیم که می‌توانیم از طریق توانمندسازی و آموزش فعالین فرهنگی در فعالیت‌های فرهنگی تربیتی مدارس ورود جدی و مؤثری داشته باشیم.

سعیدی نژاد با اشاره به بیانیه جبهه فرهنگی انقلاب گفت: شرایط تلخی در کشور به وجود آمد که به لحاظ ایجاد شکاف‌های اجتماعی و ایجاد حس ناامنی در اقشار مختلف تهدیدی برای کشور محسوب می‌شود. اما به گفته شهید سلیمانی عزیز در تهدیدها فرصتی هست که در خود فرصت‌ها نیست. در مسئله اخیر نیز ما باید این تهدید را به فرصت تبدیل کنیم. فرصتی برای انفعال زدایی از اقشار مختلف جامعه به خصوص قشر مذهبی که دلداده نظام هستند و دوست دارند برای این کشور کار کنند. آنهایی که دوست دارند برای رشد و اعتلای کشور قدم مؤثری بردارند. امروز یکی از مهمترین عرصه‌ها، عرصه جهاد تبیین است. مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب به این مسئله اشاره کردند که مردم ما به معنای واقعی کلمه در محاصره تبلیغاتی قرار دارند. مسئله‌ای که این روزها به وضوح می‌توان آن را مشاهده کرد. امروز نیروی انتظامی با آن حضور مهم و پررنگ در حفظ امنیت کشور و پاسداشت ارزش‌ها نادیده گرفته می‌شود و یک سیاه‌نمایی جدی نسبت به بسیاری از اتفاقات مبارک صورت می‌گیرد.

وی درمورد جنگ نرم دشمن گفت: دشمن با نگاهی تخاصمی مگس‌وار روی بعضی از زخم‌ها دست گذاشته و برخی نقاط ضعف را بسیار بزرگ‌تر از آنچه که هست روایت می‌کند و خلاف واقعیت روایت‌هایی را در جامعه ما خلق می‌کند. در چنین فضایی برخورد ما در ساحت افکار عمومی بسیار ضعیف است. امروز جامعه ما درگیر جنگ نرم است، در جنگ نرم قدرت در دست کسی است که مدیریت افکار عمومی را به دست می‌گیرد. در فضایی که رسانه و مدیریت افکار دست دشمن است پیروز میدان هم دشمن است. ما باید فرصت‌هایمان را از دست ندهیم. مهمترین فرصت ما داشتن شبکه تبلیغ چهره به چهره با فضای عمومی مردم و داشتن نیروهای انقلابی است. اقشار دغدغه‌مند انقلابی که بدون هیچ مزد و پاداشی صرفاً به خاطر تعلق به انقلاب حاضر هستند جان خود را فدای انقلاب و نظام اسلامی کنند. این قشر باید وظیفه خود را در جهاد تبیین پیدا کنند و برای اینکار توانمند شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا