اخبار

تام کاتن: ایران در پی دستیابی به اورانیوم و تولید بمب اتمی است

تام کاتن

به گزارش پرمگ، سناتور تندرو و جمهوری خواه آمریکایی در گفتگو با شبکه «فاکس نیوز» ضمن لفاظی، اتهام افکنی و متهم کردن ایران به دستیابی به اورانیوم و تولید بمب اتمی گفت: ایران در موقعیت گریز هسته ای برای تولید بمب اتمی است زیرا «جو بایدن» در حال مذاکره ناتمام با یک حکومت ضد آمریکایی است که شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دهد».

تام کاتن در ادامه این گفتگو اظهار کرد: «ایران در زمان خروج رییس جمهور ترامپ از توافق هسته‌ای توانمند و جسور نشد. واقعیت این است که آن‌ها به سختی توانستند از محدودیت‌هایی که دولت ترامپ برای اورانیوم غنی شده ایران اعمال کرده بود عبور کنند. پس از صدور مجوز ترور قاسم سلیمانی توسط رییس جمهور ترامپ از آمریکا می‌ترسیدند. به خاطر داشته باشید، پرسنل ما در عراق با تهدیدات جدی مواجه بودند. پرزیدنت ترامپ چکار کرد؟! او بیانیه‌ای صادر کرد و به دوستان خود در ایران سفارش کرد که اگر یک آمریکایی در کشور عراق صدمه ببیند ایران را مجبور به پاسخگویی خواهیم کرد. و این اتفاق نیفتاد».

وی افزود: «اما آن چیزی که در طول مدت یک سال و نیم گذشته اتفاق افتاده، ملاحظه می‌کنید که ایران در حال شلیک موشک به حوالی کنسولگری‌های ما در عراق است. آن‌ها در سرتاسر منطقه به پشتیبانی تروریستم ادامه می‌دهند و به سطح غنی‌سازی اورانیوم نزدیک به گریز هسته‌ای رسیده‌اند».

کاتن همچنین افزود: «همه این‌ اتفاقات در زمان «جو بایدن» روی داد زیرا مقامات ایرانی می‌دانستند که جو بایدن جرأت ندارد در برابر آن‌ها را بایستد».

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا