اخبار

واکنش ترامپ به نظرسنجی نیویورک تایمز در مورد انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا

واکنش ترامپ به نظرسنجی روزنامه نیویورک تایمز در مورد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا

Reaction to the New York Times poll on the 2024 US presidential election

دونالد ترامپ به نظرسنجی روزنامه نیویورک‌تایمز با دانشگاه سیه‌نا واکنش نشان داد. واکنش ترامپ پس از انعکاس این نظرسنجی در شبکه خبری بلومبرگ روی داد.

شبکه خبری بلومبرگ در گزارش دیروز سه‌شنبه (۲۱ تیر ۱۴۰۱) از کاهش نفوذ ترامپ در بین حزب جمهوری خواه خبر داد و نوشت: ۴۹ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی گفته‌اند که به ترامپ رأی خواهند داد و ۴۶ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی که اکثر آنها دارای مدرک دانشگاهی و جوان هستند، گفته‌اند که در انتخابات درون حزبی به یکی از دیگر رقیبان ترامپ مثلاً دی سانتیس رأی خواهند داد.

ترامپ بعد از انتشار این نظرسنجی، در بیانیه‌ای از نیویورک‌تایمز انتقاد کرد و گفت: «این روزنامه «فیک‌نیوز» (اخبار جعلی) است. نظرسنجی‌های دروغین، گزارش‌های ساختگی و نقل قول‌های دستکاری شده، این کارها باعث شرمساری برای روزنامه‌نگاری هستند و سال‌های سال است که باعث عقب‌ماندگی ما شده‌اند. نیویورک‌تایمز واقعاً دشمن مردم است.»

این واکنش ترامپ در حالی روی می‌دهد که طبق نظر سنجی های انجام شده، وی از محبوبیت و مقبولیت بالاتری نسبت به رقبای خود در حزب جمهوری خواه برخوردار است.

به هر حال طبق گزارش منابع آگاه، ترامپ با اینکه می داند رقابت سختی با بایدن خواهد داشت در صدد آماده‌سازی جلساتی است تا نامزدی خود در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ را اعلام کند.

البته تازه ترین نظرسنجی در امریکا که نتایج آن امشب (چهارشنبه 22 تیر 1401 به وقت ایران) منتشر شد، نشان می دهد که فقط 18 درصد ار مردم آمریکا موافق نامزدی «جو بایدن» در انتخابات ریاست جمهوری 2024 امریکا هستند و 28 درصد آمریکایی ها موافق نامزدی دونالد ترامپ هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا